Türkiye Hentbol Federasyonu, 2022-23 sezonuna deprem felaketinde hayatını kaybeden hentbol erkek takımının kaptanı Cemal Kütahya'nın adının verildiğini duyurdu.

"2022-2023 Erkekler Süper Lig sezonuna, Kahramanmaraş deprem felaketinde hayatını kaybeden hentbol erkek takımının kaptanı Cemal Kütahya'nın anısına Türk Futbol Federasyonu toplantısında "THF Erkekler Süper Lig Cemal Kütahya Sezonu" adı verildi. .Hentbol Federasyonu Türk hentbolunun örnek sporcularından biridir.Kişiliği sahaya ve sahaya yansır,hedef adını tarihe kazımak ve onun hatırasını ve örnek kişiliğini gelecek nesillere aktarmaktır.Saygılarımızla bildiririz. betturkey

 Türk Hentbol Derneği"

Spor Toto 1. Lig’de haftanın programları açıklandı Spor Toto 1. Lig’de haftanın programları açıklandı

 ACI VEDA

 Kahramanmaraş'ta 10 ili etkileyen depremlerin ardından A Milli Erkek Hentbol ve Plaj Hentbol Takımı kaptanı Cemal Kütahya ve 5 yaşındaki Cemal Kütahya, yaşadığı Rönesans konutunun enkazı altında kaldı. Hatay Antakya'da. Oğlu Çınar Kütahya öldü.

 KONYA'DA YAKILIYORLAR

 Cemal Kütahya ve oğlu Çınar'ın cenazeleri memleketleri Konya'ya getirildi. Baba ve oğul, kılınan cenaze namazının ardından Merami ilçesindeki Kurtuluş mezarlığına defnedildi. Cenaze törenine Türkiye Hentbol Federasyonu Başkanı Uğur Kılıç, erkek hentbol takımı teknik direktörü Okan Halay, takım arkadaşları, hentbol camiası, ailesi ve taraftarları katıldı. Cemal Kütahya ve oğlu Çınar'dan geriye Kütahya'nın kaydettiği ve birbirlerine aşk sözleri söylediği bir video kaldı.

 UĞUR KILIÇ: TÜRK SPORU GELENEKSEL BİR SPORCUYU KAYBETTİ Cenazeye katılan

 Türkiye Hentbol Derneği Başkanı Uğur Kılıç, "Türk hentbolu, Türk sporu çok vatanperver, yetenekli ve koca yürekli bir sporcuyu kaybetti. Çok üzgünüz. Çok üzgünüz." . Kelimelere dökmek zor. Hepimize iyi şanslar. Umarım cennettedirler. Çok üzgünüz, tüm ülkemize başsağlığı diliyorum. Cema'nın hentbol camiasında birçok arkadaşı vardı ve takımlarda oynadı. İşte takım arkadaşları. Herkes bir arada ve son yolculuklarına veda ediyor. Hepimizin sabırlı ve güçlü olması gerekiyor” dedi.