Fahiş kira artışından dolayı mı gözaltına alındı? Türkiye'nin konuştuğu ev sahibi sessizliğini bozdu Fahiş kira artışından dolayı mı gözaltına alındı? Türkiye'nin konuştuğu ev sahibi sessizliğini bozdu

Depremler nedeniyle yıkımın en çok olduğu illerin başında gelen Hatay'da kayıp yakınları ailelerini arıyor. Özellikle Antakya Güzelburç Mahallesi'ndeki İlke Apartmanı'ndan 28 kişiye hala ulaşılamadı. Sosyal medya üzerinden seslerini duyurmaya çalışan kayıp yakınları daha doğru bilgi aktarmak ve kendi aralarındaki iletişimi sağlıklı yapmak için Whatsapp grubu kurdu. 200'den fazla kişinin olduğu grupta, aileler haber alamadıkları sevdiklerine ilişkin video, fotoğraf paylaşıyor, acılarına ortak oluyor ve bir gelişme olursa bilgilendirme yapıyor.

İlke Apartmanı'nda yaşayan abisi Mühittin Dönmez, yengesi Meltem Dönmez, Ebrar Dönmez ve Cansu Erva Dönmez'den hiçbir haber alamadıklarını söyleyen Reşit Dönmez, "Antakya'da yaşıyoruz, deprem anında dışarı çıkabildik, binamız yıkılmadı. Kendimizi güvene alınca yakın akrabalarımıza ulaşmaya çalıştık. Abim Mühittin Dönmez ve ailesinden hiçbir bilgi alamadık, telefonlarına ulaşamadık. Binaya gitmek için yola çıktık ama her yerde binalar yıkılmıştı, araç trafiği kapalıydı. Aynı günün sabahı 07.00 civarında binanın orada olabildik. Bina yıkılmıştı, etrafında dolaşıp ses almaya çalıştık ama alamadık. Gittiğimizde AFAD çalışıyordu ama ses alamadıkları için başka binaya geçmek zorunda kaldılar" dedi. 

"AFAD ÇALIŞANI BİR ARKADAŞIM 'SENİN PAYLAŞTIĞIN İSİMLER BENDE VARDI' DEDİ"