banner158

Yunanistan yanıyor! Tahliye emri verildi

Yunanistan'ın Mora Yarımadası bölgesinde yer alan Paşa Adası'ndaki orman yangını nedeniyle civardaki kamp alanları ve oteller için tahliye emri verildi.

Yunanistan yanıyor! Tahliye emri verildi
banner152

Yunanistan'ın turizm noktalarından olan Paşa Adası'nda çıkan orman yangını sebebiyle bölgede alarm seviyesi 5'e yükseltildi.

Haber7'de yer alan habere göre, Paşa Adası'nda çalılık alanda çıkan yangın güçlü rüzgar sebebiyle kısa sürede büyük bir alana yayıldı. İtfaiye ekipleri turizm cennetinde çıkan yangına havadan ve karadan müdahale ediyor.KIRMIZI ALARM VERİLDİ

Bölgede etkili olan rüzgar ve sıcak hava dalgası sebebiyle Yunan yetkililer bu hafta sonu için kırmızı alarm uyarısında bulundu. Yangın sebebiyle can kaybı yaşanmadığı bildirildi.

Yunanistan Sivil Savunma Genel Sekreterliği, ülkenin birçok bölgesinde orman yangınları görülebileceğine dair uyarı yayınladı ve alarm seviyesini 5'e yükseltti. Başkent Atina'nın kuzeyinde yer alan Marathon'da da ormanlık alanda çıkan yangın kısa sürede büyüdü.

Yunanistan'da halka Yunanca ve İngilizce olarak, "Yangına sebep olabilecek her türlü durumdan kaçının" mesajı gönderildi.

 

Güncelleme Tarihi: 12 Ağustos 2019, 00:01