banner339
banner391
banner313

Üçüncü Havalimanı Bittiğinde 13 Dakikada Çıkışa Gidilebilecek

İş adamı Nihat Özdemir, 3'üncü havalimanı bittiğinde; bir yolcunun 13 dakikada valizini alarak polis ve gümrük kontrolünden geçerek taksiye binebileceğini söyledi.

Üçüncü Havalimanı Bittiğinde 13 Dakikada Çıkışa Gidilebilecek
banner353

Limak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Özdemir, İnovasyon Haftası etkinlikleri kapsamında katıldığı Türk İş Dünyası panelinde İstanbul'da yapılacak 3'üncü havalimanı ile ilgili açıklamalarda bulundu.

13 DAKİKADA HAVALİMANINDAN ÇIKILACAK

Havalimanın 2018'in ilk çeyreğinde açılmasının planlandığını belirten Özdemir, "Dünyada bir uçak köprüye yanaşınca bir yolcu köprüye ayağını attıktan 11 dakika sonra polis ve gümrük kontrolünü yapmış bagajını almış taksiye binen bir havalimanı var. Bu Singapur Changi Havalimanı. Biz bu 3'üncü havalimanını yaparken hedefimiz 13 dakikada yolcumuz valizini alacak polis ve gümrük kontrolünden geçecek ve taksiye binecek bir havalimanı yapmaya çalışıyoruz." dedi.

İNAVASYON TOPLANTISI

Bloomberg HT Haber Koordinatörü Ali Çağatay'ın moderatörlüğünü yaptığı, Mediasa Medya Grubu CEO'su Demet Sabancı Çetindoğan, Esas Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili Emine Sabancı Kamışlı ve Simit Sarayı Onursal Kurucu Başkanı Haluk Okutur'un konuk olduğu panelde konuşan Özdemir, gelişmiş ülkelerin inovasyona yatırım yaptığının altını çizdi.

LİMAK Holding olarak 3 kıtada 52 bin çalışanlarıyla hizmet verdiklerini belirten Özdemir, şöyle dedi:

"Hedefimiz; bu rakamı arttırmak. Daha da yayılarak gitmek istiyoruz. Afrika, Balkanlar, Pakistan çok ülkeyle iş yaptık. Marka bir firma olma yolunda yürümekteyiz. Sabiha Gökçen Havalimanı'nı 30 aydı sözleşmemiz. Emine Hanım'ın da uçakları oradan kalkıyordu. En büyük müşterimizdir, hala devam ediyor. Temel atma töreninde '18 ayda bitireceksiniz' dedi. Hemen başladık. 18 ay olan 29 Ekim gününe denk geliyordu o gün geldi açılışını yaptı ve çalışmaya başladı. Aldığımızda 3.5 milyon yolcusu vardı. Bugün geçen yılki rakamlara göre 26 milyon yolcu geçmiş. 3'üncü havalimanını aldık, yapıyoruz. Çok önemli müşteri rahat edeceği huzur bulacağı bir havalimanı yapmaya çalışıyoruz. Yani uçarken stres altında uçmayacak. Gelirken de o kadar rahat ve konfor dolu havalimanı yapmaya çalışıyoruz. Dünyada bir uçak köprüye yanaşınca bir yolcu köprüye ayağını attıktan 11 dakika sonra polis ve gümrük kontrolünü yapmış bagajını almış taksiye binen bir havalimanı var. Bu Singapur Changi Havalimanı var. Biz bu 3'üncü havalimanını da yaparken hedefimiz 13 dakikada yolcumuz valizini alacak polis ve gümrük kontrolünden geçecek ve taksiye binecek bir havalimanı yapmaya çalışıyoruz. 2018'in ilk çeyreğinde bunu hizmete açmayı hedefliyoruz. Kosova'da da böyle bir havalimanı yaptık. Senegal'de Mısırda, Rostov Havalimanını yapıyoruz. Bütün buralarda inşaat tekniklerinin en hızlı en modern şekilde nasıl inovasyonda kullanabiliriz hesabını yapıyoruz."

Güncelleme Tarihi: 27 Ekim 2016, 15:17
banner218

banner344

banner394

banner343

banner393

google-site-verification=XM_gwNkBaKM19LDHoKaTOmBzvkdlKwOdKMcUtov1R-k