banner158
banner218

Terör destekli suç çetesinin baskın görüntüleri ortaya çıktı!

Başını eski DHKPC militanı Emrah Sever'in çektiği çetenin alacak verecek baskının görüntüleri ortaya çıktı. Çete, 2 yıl önce İstanbul Adliyesi önünde girdiği çatışmayla gündeme gelmişti.

Terör destekli suç çetesinin baskın görüntüleri ortaya çıktı!
banner216

İstanbul Gaziosmanpaşa, Sultangazi ve Bayrampaşa ilçelerinde cinayetten gaspa, silahlı baskından yağma ve yaralamaya kadar 27 ayrı suçtan 19 vatandaşı mağdur eden çetenin yaptığı baskın kameralara yakalandı. Çetenin üyeleri alacak verecek meselesinden kaynaklanan tahsilat için İstanbul Esenler Otogarı'ndaki işyerine giriyor.  

Müşterilerin arasında işyeri sahibine ve çalışanlarına tehdit ve hakaretler savuran çete üyelerinin işyerinden ayrıldıktan sonra vatandaşa yüksek meblağda senet imzalattıkları belirlendi.  

Korku ve tehditle halk üzerinde baskı kurmaya çalışan ve  başını eski DHKPC militanı Emrah Sever'in çektiği çetenin 31 üyesinden 23'ü geçtiğimiz hafta İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Ekipleri'nin düzenlediği operasyonla yakalanmıştı.  Çete üyeleriyle birlikte 1 adet kalaşnikof, 9 tabanca, 86 adet senet ve 18 çek ele geçirildi.

 

 

Güncelleme Tarihi: 14 Mart 2019, 13:09