banner158

Tel Abyad'da pazar yerine bombalı saldırı: En az 13 sivil öldü

Barış Pınarı Harekatı ile teröristlerden arındırılan Şanlıurfa'nın karşısında bulunan Suriye'nin Tel Abyad kentinde bomba yüklü araçla düzenlenen saldırıda 13 sivil hayatını kaybetti, çok sayıda kişi yaralandı.

Tel Abyad'da pazar yerine bombalı saldırı: En az 13 sivil öldü

Daha önce de sivilleri hedef alan terör örgütü, bu kez de Tel Abyad'da pazar yerinde bombalı araçla saldırdı. Pazar yerine düzenlendiği öğrenilen saldırıda ilk belirlemelere göre en az 13 kişi hayatını kaybetti. Saldırı sonucu bölgedeki bina ve araçlarda hasar oluştu. Saldırı sonucu yaralananlar bölgeden uzaklaştırıldı.

İşte olay yerinden ilk görüntüler:

MSB'DEN AÇIKLAMA 

Milli Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada ise, "YPG/PKK tarafından Telabyad'da pazar yerinde bombalı aracın patlatılması sonucu 13 sivil hayatını kaybetti, 20 civarında sivil yaralandı. Tüm ülkeleri terör örgütüne karşı tavır almaya davet ediyoruz" denildi.

Saldırıyla ilgili açıklama yapan Milli Savunma Bakanlığı, şu ifadeleri kullandı: "Barış Pınarı Harekât Bölgesinde Telabyad merkezinde herşeyin güzelleştiği, normalleştiği bir ortamda, buna tahammül edemeyen PKK / YPG’li alçaklar tarafından Telabyad merkezinde masum insanların alışveriş yaptığı pazar yerinde, bir bombalı aracın patlatılması sonucunda ilk verilere göre 13 sivil hayatını kaybetmiş, 20 civarında sivil yaralanmıştır. 

Barış Pınarı Harekâtı neticesinde evlerine ve topraklarına geri dönebilen Tel Abyadlı masum sivillere yönelik bombalı terör saldırısı yapan eli kanlı PKK/YPG’li teröristlerin bu insanlık dışı saldırısını en sert şekilde kınıyor ve tüm ülkeleri bu acımasız terör örgütüne karşı tavır almaya davet ediyoruz. 

Saldırıda hayatını kaybeden Suriyeli kardeşlerimize Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz."

Güncelleme Tarihi: 04 Kasım 2019, 08:27
banner192