banner339
banner274

Siyanür geldi, kuşlar gitti! Fatsa ölüyor

Ordu Fatsa’da Aşağı Bahçeler ile Yukarı Bahçeler ve Tepeköy Mahalleleri arasında kalan alanda siyanürle altın çıkaran şirket, maden sahasını 2 katına çıkarma talebinde bulununca konu meclis gündemine taşındı.

Siyanür geldi, kuşlar gitti! Fatsa ölüyor
banner328


Büyükşehir belediye meclisinde gündem dışı söz alan CHP Meclis Üyesi Onur Çam, halkın şikayetlerini gündeme getirdi ve Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı AK Partili Hilmi Güler'i Fatsa'ya davet ederek bu çalışmayı durdurmasını istedi.

Sözcü gazetesinden İsmail Akduman'ın haberine göre bölgede tarımın bittiğini ve hayvanların yok olduğunu dile getiren Çam şöyle konuştu:

‘KANSER OLMA ORANI ARTTI'

“Köylerde ne kuş cıvıldıyor, ne arı kaldı, ne de fare. Sadece Fatsa'nın çığlığı var. Gelin ve bu katliamı yerinde görün. İnsanların kanser olma oranları arttı, balık ölümleri arttı, fındık gelirleri düştü. Sular kirlendi.”  AKP'li Hilmi Güler ise konunun herkesi ilgilendirdiğini belirterek, “Ben o konuda epeyce hassasım. Yetkililerden yardım istedim. Projeleri ve tahribatları gösterdim” diye konuştu. Başkan Güler, bölgeye giderek inceleme yapacağını da sözlerine ekledi.
Güncelleme Tarihi: 14 Eylül 2019, 11:31
banner218

banner344

banner343

google-site-verification=XM_gwNkBaKM19LDHoKaTOmBzvkdlKwOdKMcUtov1R-k