banner339
banner313

Sedat Peker yakalandı mı?

Sedat Peker yakalandı mı? Herkesin merak ettiği soruya ilişkin son gelen iddia, Sedat Peker'in TSİ ile 12.00'den bu yana BAE Emniyeti tarafından gözaltında olduğu... İşte detaylar...

Sedat Peker yakalandı mı?
banner475

Sedat Peker'in söz verdiği 2 videosunu yayınlayamaması ve bir süredir tweet atmaması sonrasında başlayan "Sedat Peker yakalandı mı" paylaşımları yanıt bulmaya başladı.

Sedat Peker'e yakın isimlerden olan Emre Olur, gazeteci Alişer Delek'e çarpıcı açıklamalarda bulundu. Olur, Peker'den TSİ ile 12.00'dan beri haber alınamadığını açıklarken öldürülmesinden endişeli olduklarını ifade etti. 

SEDAT PEKER YAKALANDI MI
Gazeteci Alişer Delek, Twitter hesabından Sedat Peker'e yakın Emre Olur ile yaptığı görüşmeden notlar yayınladı. Emre Olur Peker'in hayatından endişe ettiklerini söyledi.

İşte o mesajlar:
"Sedat Peker'in "basın danışmanı" Emre Olur ile az önce görüştüm. Peker'in, Dubai'de kaldığı konuta BAE polisleri TSİ 12'de geliyor. Kendisini bir yere davet ediyorlar.

Peker'in tek gelmesini ve üzerine bir elektronik cihaz almamasını istiyorlar. Sedat Peker bu "daveti" kabul ediyor. Telefonla görüştüğümüz sırada konuttan Emre Olur'a bir telefon geldi..

TSİ 22:16'da gelen bu görüşme sayesinde Sedat Peker'in hala konuta dönmediği bilgisini aldık. Nerede olduğu ve ne zaman döneceği ailesi tarafından bilinmiyor...

Emre Olur, Sedat Peker'in gözaltına alınması ya da öldürülmesi dahil endişeli olduklarını söyledi. Böyle bir durumda yayınlanmak üzere bir belge ya da kayıt bıraktı mı diye sordum...

"Gereken her şeyi gereken herkes öğrenir" yanıtını aldım. Emre Olur, Peker hakkında Türkiye tarafından 10 kez Interpol başvurusu yapıldığını ve bu başvuruların "Peker'in açıklamaları siyasi" olduğu gerekçesiyle reddedildiğini de iddia etti."


TELEGRAM MESAJLARI
Twitter'da bazı hesaplardan Sedat Peker'in telegram sayfasına ait olduğu iddia edilen şu görseller yayınlandı. Ancak Sedat Peker daha önce yaptığı açıklamalarda telegram kullanmadığını açıklamıştı. Görsellerin Sedat Peker'i sevenler tarafından oluşturulduğu düşünülüyor.

banner218