banner158

Pedofili öğretmen Türkiye’ye de gelmiş

ABD tarihinin en büyük pedofili skandalı Türkiye’ye de uzandı. Ortadoğu, Avrupa ve Güney Amerika’daki Amerikan okullarından 40 yıldan fazla görev yapan ve “örnek öğretmen” olarak gösterilen Amerikalı William Vahey’in (64) pedofili olduğu ve yüzlerce çocuğ

Pedofili öğretmen Türkiye’ye de gelmiş

CESET TORBASINDA NABZI ATTI 
Vahey’in pedofili skandalı, son olarak çalıştığı Nikaragua’da bir hırsızlık vakası ile ortaya çıktı. Temizliğe gelen hizmetçi evden 16 GB boyutunda bir harici bellek çaldı. Belleğin çalınması ile şok olan Valey hap içip intihar etti. İlk yardım ekipleri onu hareketsiz bulunca ceset torbasına koydu. Son anda nabzı attığı fark edilince hastaneye kaldırıldı. 

BU KEZ HARAKİRİ YAPTI
Öğretmen hastanedeyken hizmetli yeniden ortaya çıktı ve pedofilinin çalıştığı okulun müdürüne belleği verdi. Vahey’in okul gezilerine göre sınıflandırılmış klasörler içinde ortaokul çağında çok sayıda erkek çocuğun çıplak fotoğrafı bulundu. Çocukların uyuduğu veya ilaç etkisinde olduğu anlaşılan fotoğraflarda, Vahey’in çocukların cinsel organlarına dokunduğu ve oral sekse zorladığı da görüldü. Müdür fotoğrafları da FBI’a verdi. ABD’ye kaçan Vahey, 21 Mart’ta harakiri yaparak intihar etti.

FBI: Aileler örtbas ediyor

SUUDİ Arabistan’daki bir okulun erkek basketbol takımının koçluğunu da üstlenen Vahey, aldığı burslarla, Bahreyn, Türkiye ve Afrika’daki turnuvalara katıldığı, tacizlerini bu gezilerde yoğunlaştırdığı ortaya çıktı. FBI, bu gezilerden çocukların tuhaf hastalıklarla dönmesine rağmen Vahey’den şüphe duyulmadığı belirtiliyor. FBI çoğunlukla ailelerin diplomat, işadamı ve yerel elit olması nedeniyle olayı örtbas etmeyi tercih etmiş edebileceğini de düşünüyor.

 

Güncelleme Tarihi: 18 Mayıs 2014, 09:38
banner192