banner339
banner313

Otobüs şoförü trafikte uyuyakaldı, yolcular sarhoş sanıp linç etmeye kalktı

Bursa'da aşırı yorgun halk otobüsü şoförü yolcular tarafından alkollü sanılarak linç edilmek istendi. Yolcuların saldırısı üzerine kapıları kapatarak olay yerinden uzaklaşan sürücü yapılan ihbar üzerine Trafik ekiplerince kentin bir başka noktasında durdu

Otobüs şoförü trafikte uyuyakaldı, yolcular sarhoş sanıp linç etmeye kalktı
banner401
banner399

Olay, dün akşam saatlerinde merkez Yıldırım İlçesi Emirsultan Mahallesi'nde yaşandı. 

Bursa'da yayın yapan bursahakimiyet'in ihbar hattına vatandaşlar tarafından cep telefonuyla çekilerek gönderilen görüntülerle ortaya çıktı.

6-E numaralı özel halk otobüsü şoförü, Derebahçe durağından yolcularını alarak, Özlüce istikametine yola çıktı. 


Ancak iki durak sonra otobüs şoförü, Emirsultan durağına geldiğinde direksiyon başında duracak hali kalmadı. 

Yolcular tepki gösterince 50 metre kadar daha ilerledikten sonra duran otobüsten yolcular şoföre tepki göstererek, inmeye başladı. 

Yolcular indikten sonra kapıları kilitleyen otobüs şoförüne vatandaşlar tepki göstermeye devam etti. Açık camdan sürücüye saldıran öfkeli vatandaşlar, kapıyı açmayı başaramadı. 

Sürücü daha sonra otobüsü hareket ettirerek, Emirsultan tünelinden ayrıldı. Yaşananlar bir vatandaş tarafından saniye saniye görüntülenirken, bazı vatandaşlar da durumu polise bildirdi. 

İhbar üzerine trafik ekipleri Stadyum Kavşağı'nda otobüsü durdurdu. Yapılan kontrolde sürücünün alkollü olmadığı sadece aşırı yorgun olduğu tespit edildi. Evrakların incelenmesi sonucu muayenesi geçen otobüs hakkında işlem yapıldı.

Güncelleme Tarihi: 20 Ekim 2016, 00:07
banner218