banner339
banner274

CHP'li 3 milletvekili için hapis istemi

CHP'li eski vekiller Cihaner, Yarkadaş ve Yarayıcı hakkında, adliye içinde "kanuna aykırı toplantı ve gösteri yürüyüşü düzenleyip suç işledikleri" iddiasıyla hapis cezası istemli iddianame hazırlandı

CHP'li 3 milletvekili için hapis istemi
banner448
banner451

Cumhuriyet Gazetesi'nin eski genel yayın yönetmeni Can Dündar ve gazetenin Ankara temsilcisi Erdem Gül'ün, 'Casusluk' suçundan yargılandığı davanın 'Kapalı oturum' şeklinde yapılan duruşmasında salona alınmadığı için adliye koridorlarında slogan atanlara destek verdiği iddia edilen CHP'li eski vekiller İlhan Cihaner, Hilmi Yarayıcı ve Barış Yarkadaş hakkında iddianame düzenlendi.

Sabah gazetesinde yer alan habere göre; gruba destek verdiği iddia edilen CHP'li vekillerle ilgili hazırlanan iddianamede, “Duruşmanın 'kapalı oturum' şeklinde olacağı yazılı ve görsel medya kuruluşlarınca herkese duyuruluşu ve duruşma süresince topluluğun ısrarlı bekleyişleri, duruşmanın devamında sloganlar atmaları ve alkışlı gösterilerde bulunmaları şeklindeki eylem 'toplantı ve gösteri' niteliğindedir.

TBMM 26. Dönem Milletvekili olan şüpheliler, kanuna aykırı toplantı ve gösteri yürüyüşü düzenleyip bu gruba katılarak suç işlemiştir” iddiasına yer verildi.

3 eski vekil, ilerleyen günlerde Asliye Ceza Mahkemesi'nde yargılanacak. Eski vekillerin bir yıldan üç yıla kadar hapisleri isteniyor.

Güncelleme Tarihi: 18 Şubat 2019, 09:58
banner218