banner4

Çanakkale Valisi Çınar: 100’ün üzerinde yaralı var

Çanakkale Valisi Ahmet Çınar, il merkezinde bir kriz merkezi oluşturduklarını ifade ederek, "55 kadar ilçelerimizde, 50 kadar da il merkezindeki hastanelerimize müracaatlar var.

Çanakkale Valisi Çınar: 100’ün üzerinde yaralı var
banner26

Çanakkale Valisi Ahmet Çınar, Ege Denizi'ndeki depremle ilgili açıklamasında, "Bugün 12,26 sıralarında Gökçeada merkezli 22 saniye süren bir deprem meydana geldi. Öğle vakti olması, tüm bölgede havanın güzel olması ve bölge insanımızın dışarı çıkma alışkanlıklarının da daha çok olmasından dolayı insanlarımızın önemli bir kesimi dışarıdayken bu hadise meydana geldi. İlçelerimizden kaymakamlıklar vasıtası ile bilgilerimizi alıyoruz. İl merkezinde de bir kriz merkezi oluşturduk. 55 kadar ilçelerimizde, 50 kadar da il merkezinde hastanelerimize müracaatlar var. Bunların önemli kesimi panikten kaynaklı ufak yaralanmalar. Hayati tehlikesi olan yaralımız yok" ifadelerini kullandı.

Gökçeada merkezde hasar meydana gelen yapıların metruk evler ve eski binalar olduğunu belirten Çınar,"Gökçeada'dan aldığımız bilgilere göre Gökçeada merkezde hasar meydana gelen evler metruk evler ve eski binalar. Tepeköy'de çok metruk ev olduğu ve bunların hasar gördüğü bilgisini aldık. Bazı insanların oturduğu evlerde de ufak tefek hasarlar var. Yenice ilçemizde hastanede çatlamalar meydana geldi. Risk almamak adına yatan 5 hastamızı tahliye ettik. Bir sahra hastanesi kuruyoruz. 'Herkes evlerine girsin' demek hata olur. O konuda bir şey söylememiz doğru olamaz ancak binalarında hasar olan aileler tabii ki girmesinler. Bizden bir talep olursa çadır ihtiyacı olarak biz gereğini yaparız" diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 24 Mayıs 2014, 15:38