banner339
banner313

Çakıcı'dan referandum mektubu: Bahçeli'ye güvenirseniz...

Bolu F Tipi Cezaevi'nde tutuklu bulunan Alaattin Çakıcı anayasa değişikliği referandumuyla ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan'a seslendi. Çakıcı "Bahçeli'ye güvenirseniz MHP oylarıyla ilgili ayazda kalabilirsiniz" ifadelerini kullandı.

Çakıcı'dan referandum mektubu: Bahçeli'ye güvenirseniz...
banner401
banner427

Çakıcı mektubunda Erdoğan'a seslenerek şu ifadeleri kullandı:

"Dünyada hastaya saygı duymayan kim olursa olsun, hele ki bunlar yemin etmiş doktorlar ise yazıklar olsun. Devletimiz savaş halindeyken milletin yetkisiyle başkomutan olduğunuz bilinmektedir, savaşın dışında başkomutanım değilsiniz. Savaşın dışında her ne kadar emrinizde de olsa başkomutan Genelkurmay Başkanıdır. Bu benim ilkemdir."

ODA TV'nin haberine göre; referanduma dair Çakıcı "Anayasa paketinin meclisten geçerek onay alması (ilk dört madde hariç) size verilen yetki 1876 1. Meşrutiyet yetkilerinden çok daha geniştir. Dilediğiniz zaman meclisi fesih edebiliyorsunuz. Referandumda Büyük Birlik Partisi, Saadet Partisi, MHP'den kopan muhaliflerin oylarının %15-16 yı bulacağının farkında mısınız? HDP beni alakadar etmez ancak %11 oyu var ,CHP'nin (Marksistleri beni alakadar etmez) ancak ulusalcılar ve Atatürkçüler alakadar eder onlarında %26 oyu var" ifadelerini kullandı.

'Bahçeli'ye güvenirseniz ayazda kalabilirsiniz'
"Devlet Bahçeli'nin düne kadar sizi vatan hainliği ile suçladığını ne çabuk unuttunuz? Bahçeli'ye güvenirseniz MHP oylarıyla ilgili ayazda kalabilirsiniz. Belki %4-5 oy size akar" diyen Çakıcı sözlerine şöyle devam etti:

"Aziz Türk milletinin Adalet Bakanı'nın sesi gür çıkar, elini masaya vurur, geri adım atmaz. İçişleri Bakanı ve Dışişleri Bakanı gibi. Bakın sayın Cumhurbaşkanım Allah ve Allah'a teslim olmuş bir mümin dilden Allah'ı sevip gönülden Allah'ı sevmeyeni, Allah ve Allah'a teslim olmuş mümin sevmiyorsa, O kişi Allah'ı dili ve kalbiyle sevmiyorsa, dini politikaya alet ediyorsa ben de onu sevmiyorum. Oğlunla ilgili bir lafı 15 Temmuz evveli söylemiştim, konunun arkasında sen çıkarsan diye belirttiğim mahkeme zaptında bellidir."

Güncelleme Tarihi: 29 Ocak 2017, 11:36
banner218