banner339
banner313

Bütçeniz Ne Olursa Olsun Nasıl İyi Görünebilirsiniz?

Dürüst olalım, iyi göründüğümüzde kendimizi iyi hissederiz. Her gün iyi görünmeyi arzu ederiz. Nasıl göründüğümüz konusunda iyi hissetmiyorsak, tüm günümüz negatif geçebilir. Peki bütçeniz ne olursa olsun nasıl iyi görünebileceğinizi biliyor musunuz?

Bütçeniz Ne Olursa Olsun Nasıl İyi Görünebilirsiniz?
banner475


Gelişmelerden anında haberdar olmak için Google News'te Aydınpost'a abone olun

Aydınpost'a Google News'te abone olun

Dürüst olalım, iyi göründüğümüzde kendimizi iyi hissederiz. Her gün iyi görünmeyi arzu ederiz. Nasıl göründüğümüz konusunda iyi hissetmiyorsak, tüm günümüz negatif geçebilir. Peki bütçeniz ne olursa olsun nasıl iyi görünebileceğinizi biliyor musunuz?

Her gün güzel görünmek gerçekten bu kadar önemli mi?

Bu sorunun cevabı size bağlı. Kendinize karşı dürüst olun. Evden çalışıyor olsanız bile görünüşünüz hakkında iyi hissettiğiniz günlerde işte daha iyi performans gösterdiğinizi düşünmüyor musunuz? Ayrıca kendinizi güzel hissettiğinizde ilişkilerinize daha çok güveniyorsunuz.

Her zaman iyi görünme baskısı stresli olabilir mi?

Tabii ki, her zaman nasıl iyi görünme baskısı başlı başına strese neden olabilir. Kadınlar olarak sürekli olarak farklı makyaj ürünleri, pahalı cilt bakım rutinleri ve lüks spa uygulamalarının reklamlarına maruz kalıyoruz.

İyi görünmek için bir servet harcamak, günlerimizi ve haftalarımızı kaybetmek veya acı verici tedaviler görmek zorunda değiliz. Bize her gün nasıl güzel görüneceğimizi söylemelerine kesinlikle ihtiyacımız yok!

Neden her gün iyi görünmek için bir servet harcamanıza gerek yok?

Mutlu, sağlıklı ve bir arada olduğunuzda en iyi şekilde görünüyorsunuz ve kesinlikle belirli bir güzellik standardını takip etmenize veya iyi görünmek için belirli bir şekilde görünmenize gerek yok. Kendinizi iyi hissettiğinizde doğal olarak iyi görüneceksiniz.

Peki, ayna karşısında saatler harcamadan veya makyaja yüzlerce dolar harcamadan her gün nasıl güzel görüneceğinizi merak ediyor musunuz? Her gün iyi görünmek, görünüşünüze fazladan saatler harcamanız gerektiği anlamına gelmez.

Ayrıca, yalnızca geçici olarak iyi görünmenizi sağlayan yeni ürünler satın almanız veya hizmetler için ödeme yapmanız gerektiği anlamına gelmez. Bu ipuçları size minimum zaman ve çabayla her zaman nasıl iyi görüneceğinizi öğretecek!

1. Hijyene önem verin

Bu kulağa garip gelebilir, ancak hijyene önem vermek özellikle pandemi sonrası dünyamızda önemli.  Günü koltuğunuzda çalışarak geçirmiş olsanız bile, 5 dakikalık hızlı bir duş, taze ve temiz görünmenize ve hissetmenize yardımcı olur. Ve saçınızı her gün yıkamazsanız, hızlı bir kuru şampuan spreyi sizi tazelenmiş hissetmenize yardımcı olabilir. 

2. Kıyafetlerinizi ütüleyin

Buruşuk giysilerle ütülenmiş giysiler arasındaki fark şaşırtıcıdır. Kırışık bir kıyafet, yataktan yeni kalkmış gibi görünmenize neden olabilir. Ancak yeni ütülenmiş bir kıyafet harika görünmenizi sağlayabilir. Aynı şekilde, evden çalışıyor olsanız bile eşofmanlarınızı çıkarmanın zamanı geldi. İş günü boyunca pijama veya eşofman giymek, sosyal mesafenin ilk birkaç haftasında eğlenceli, hissettirmiş olabilir. Ancak her gün eşofman giymek moralinizi bozabilir. Evde çalışıyor olsanız bile gündelik ama şık bir kıyafet sizi daha iyi hissettirebilir.

3. Cilt bakımı rutininiz olsun

Parlayan cilt her gün güzel görünmenizi sağlar. Ayrıca parlayan bir cilt elde etmek için en sevdiğiniz mağazanın en yeni ve en büyük cilt bakım ürünleri serisine ihtiyacınız yok. Bunun yerine, dermetolog tarafından önerilen temek ürünleri kullanarak minimalist bir cilt bakımı rejimi oluşturun. 

İyi bir cilt bakımı rutini için yalnızca bir temizleyiciye, nemlendiriciye ve biraz güneş kremine ihtiyacınız olabilir. Lekelerle savaşıyorsanız veya cildiniz ekstra kuru veya yağlıysa, istediğiniz parlak cildi elde etmek için tonik veya serum da kullanmak isteyebilirsiniz! En önemli şey tutarlı olmak ve cildinize hak ettiği düzenli tedaviyi vermek olacak.

4. Makyajı stratejik kullanın

Güzel makyaj, iyi görünmek için başka bir ipucu! Bu nedenle, makyajı seven biriyseniz, en iyi özelliklerinizi öne çıkaran bir makyaj rutini oluşturun. Her sabah uygulamanız 10 dakikadan fazla sürmeyen temel ürünleri bulun.

5. Sık sık gülümseyin=)

İnci beyazlarınızın parlamasına izin verin. Kendinizi kötü hissediyorsanız, başka birine gülümsemeyi deneyin ya da yalnızsanız kendi başınıza. Komik gelse de gerçek gülümseme ruh halinizi yükseltebilir ve güzel görünümünüzü iyileştirebilir.

6. Akıllıca alışveriş yapın

Vücut tipinize uygun giysiler giymek, iyi görünmenin kolay bir yolu. Ancak giyim aynı zamanda bütçenizdeki en pahalı parçalardan biri olabilir! İşin sırrı daha akıllıca alışveriş yapmak.

Uzun ömürlü güzel giysiler bulmaya ve gardırobunuzdaki diğer parçalarla karıştırıp, eşleştirebileceğiniz klasik temel parçalar   satın almaya odaklanın. 

7. Şekillendirmesi kolay bir saç kesimi yapın

Her gün şekillendirmek için 30 dakika veya daha uzun süren bir saç kesiminiz varsa, tutarlı bir şekilde iyi görünmek ve hissetmek için mücadele edebilirsiniz! Kapıdan çıkmanız gereken o sabahlar için klasik ve bakımı kolay bir saç kesimi en iyi arkadaşınızdır.  

8. Beden dilinizin kontrolünü elinize alın

Beden dili nasıl hissettiğiniz hakkında çok şey söyler. Duruşunuza ve beden dilinize dikkat ederek görünüşünüzü kolayca iyileştirebilirsiniz. Dik oturmak daha güvenli görünmenizi sağlarken, kambur durmak istemeden güvensiz görünmenize neden olabilir.

Ek olarak, kollarınızı çapraz ve açık konumda tutmak, gülümsemek ve uygun miktarda göz teması kurmak kadar başkalarına karşı daha sıcak ve anlayışlı görünmenizi sağlayabilir. Beden dilinize dikkat etmek, kendinizi anında iyi göstermenin kolay bir yolu.

9. Güneş kremi kullanın

Son olarak, her gün güneş kremi sürerek muhteşem cildinizi zararlı UV ışınlarından koruyabilirsiniz. Güneş kremi cildinizi sağlıklı tutar ve erken yaşlanmadan korur ve ayrıca sizi cilt kanserinden korur. Ekstra nem artışı olarak da işlev görebilir! Güneş koruyuculu bir nemlendirici veya fondöten bulmak, rutininize fazladan bir adım eklemeden güzel yüzünüzü korumanın kolay bir yolu.

Ayrıca normal vücut losyonunuzu güneş koruyucu içeren bir losyonla değiştirebilirsiniz. SPF 30 veya üzeri kullandığınızdan emin olun. Daha güneşli aylarda, daha da fazla koruma için SPF'nizi artırmak isteyebilirsiniz.

Bütçenize rağmen her zaman iyi görünebilirsiniz!

Artık bütçeniz ne olursa olsun her gün nasıl güzel görüneceğinizi biliyorsunuz. İyi hissettiğinizde her gün iyi görünürsünüz. Kendinizi iyi hissettiren ve vücudunuz için iyi olan şeyleri yapmak doğal olarak iyi görünmenizi sağlar. Bol şans…

 

 

 
banner218