banner339
banner313

Bakan Soylu: Türkiye'de var olan terörist sayısı 240'a düştü

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Türkiye'de var olan terörist sayısının 240'a düştüğünü belirterek, "Başlarını mağaralardan çıkaramıyorlar. Telsizle konuşamıyorlar. Bir yerlere gidemiyorlar." dedi.

Bakan Soylu: Türkiye'de var olan terörist sayısı 240'a düştü
banner401
banner427


Gelişmelerden anında haberdar olmak için Google News'te Aydınpost'a abone olun

Aydınpost'a Google News'te abone olun

Muş'ta, Şehit Jandarma Üsteğmen İsmail Moral Geçici Jandarma Asayiş Karakolu'ndaki güvenlik toplantısına katılan Soylu, ardından beraberindekilerle tarihi Murat Köprüsü'ne geçti.

Sultan Alparslan Parkı'nda devam eden çalışmaları inceleyen Soylu, buradaki vatandaşlarla sohbet etti, çocuklara oyuncak dağıttı.

Ardından Sultan Alparslan Tekstilkent alanında incelemelerde bulunan Soylu, daha sonra Hasköy ilçesinde kendisini bekleyen ilçe sakinlerine hitap etti.

Vatandaşların sevgi gösterisinde bulunduğu Soylu, burada yaptığı konuşmada, Muş'un tüm güvenlik meselelerini masaya yatırdıklarını söyledi.

Güvenlik toplantısını yaptıkları yerin çok manidar olduğunu belirten Soylu, şöyle konuştu:

"Türkiye 1 büyüse bölge 5 büyüyecek"

Tekstilkent'e uğradıklarını, bir tarafta fabrikaların yükseldiğini, bir tarafta da hayvancılığın yapıldığını vurgulayan Soylu, "Neymiş terör örgütü gelecek de buradaki bu güzel insanların yaylalarına gitmesini engelleyecekmiş, yapabildiler mi? Hayvancılığı yaylalarımızın her tarafında yapabiliyoruz. Yetmedi barajları yaptırmayacaklardı, becerebildiler mi? Türkiye büyüyor. Türkiye'nin her tarafını gezen biri olarak söylüyorum, Türkiye 1 büyüyecekse Allah'ın izniyle, Doğu ve Güneydoğu 5 büyüyecek. Bu sizin hakkınız. Yıllarca çok sıkıntı çektiniz, bedel ödediniz. Göreceksiniz engelleyemediler, engelleyemeyecekler. Sadece Hasköy'de değil Doğu ve Güneydoğu'nun her yerinde çocuklarımız mühendis, doktor olacak." şeklinde konuştu.

"Bir virüs dünyanın hakimiyiz diyenlerin haddini bildirdi"

Salgın gibi zor bir dönemden geçildiğini, bir virüsün ben dünyaya hakimim diyenleri evden çıkarmadığını aktaran Soylu, şunları kaydetti:

"Dünyaya söyleyecek sözümüz var"

"Ne birliğimize ne beraberliğimize ne kardeşliğimize ne zenginliğimize ne büyümemize ne dünyaya nizam vermemize engel olamayacaklar. Siz yeter ki dik durun bilesiniz ki dünyaya söyleyecek sözümüz var." diyen Soylu, işlerinden fırsat bulup Muş'un Hasköy ilçesinde közde hazırlanan çaydan içme gibi bir özleminin olduğunu dile getirdi.

Vatandaşlardan endişeye kapılmamalarını isteyen Bakan Soylu, "Önümüzdeki süreç Türkiye’nin bütün dünya ülkeleri içinde yıldızlaştığı bir süreç olacak. Etrafımızdaki coğrafyaya gücümüzün medeniyetimizin, sevgimizin, inancımızın hep birlikte nakşedileceği bir süreç olacaktır. Hiç merak etmeyin, o eski Türkiye, dizleri titreyen Türkiye değil ayakları üzerinde olup bütün dünyaya sözünü hüküm diye geçiren bir Türkiye'ye doğru adım adım ilerliyoruz." dedi.

Muş'taki güvenlik toplantısının 4 saat sürdüğünü anlatan Soylu, konuşmasını şöyle tamamladı:

Konuşmasının ardından vatandaşlarla közde hazırlanan çaydan içen, sohbet eden Soylu, buradan Muş Sultan Alparslan Havalimanı'na geçti.

Bakan Soylu'ya, İçişleri Bakan Yardımcıları Muhterem İnce ve Mehmet Ersoy, Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş, Vali İlker Gündüzöz, AK Parti Muş Milletvekili Mehmet Emin Şimşek, Belediye Başkanı Feyat Asya, Hasköy Belediye Başkanı Hikmet Karayel, AK Parti İl Başkanı İbrahim Avcı, protokol üyeleri eşlik etti.

AA


banner218