banner141

Bakan Gül: Mazlum kod adlı terörist ABD'ye girdiği anda tutuklanmalı

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül Şanlıurfa Akçakale'de açıklamalarda bulundu. Bakan Gül, "YPG'li teröristin kırmızı bültenle aranmasından dolayı, Amerika bu kişiyi ABD'ye gitmesi durumunda yakalayıp iadeli etmelidir."

Bakan Gül: Mazlum kod adlı terörist ABD'ye girdiği anda tutuklanmalı
banner152

Akçakale'de açıklamalarda bulunan Gül, "Mazlum Kobani'nin ABD'ye girdiği anda Türkiye'ye iade edilmesi gerektiğini söyledi. 

Gül'ün açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

"Bu operasyonla birlikte Türkiye algı operasyonlarına karşı yürütmüştür. Terör örgütünün gerçek yüzünü herkes gördü. Türkiye DEAŞ'la kararlı mücadelesini sürdürecek. 32 YPG'li tutuklandı, diğerlerinin işlemi sürüyor."

"(Mazlum Kobani'nin iade süreci) Kırmızı bülten çıkarıldı. Bu bülten 196 ülkede geçerli. Dün tekrar ABD'ye bir kez daha iletildi. Bu kişiyle ilgili ABD'ye girmesi halinde yakalanıp Türkiye'ye iadesi gerekmektedir. ABD de bu iade sözleşmenin tarafı olduğu için ABD'nin terör elebaşı yöneticisini iade etmesi gerekmektedir."

"ABD'ye girdiği anda geçici tutuklama prosedürüne karşı gerekli yazışma yapılacak."

32 YPG'Lİ TUTUKLANDI

Barış Pınarı Harekatı'nın Türkiye'ye yönelik algı operasyonlarına karşı da yürütüldüğünü belirten Gül, "Terör örgütünün gerçek yüzünü herkes gördü. Türkiye DEAŞ'la kararlı mücadelesini sürdürecek. 32 YPG'li tutuklandı, diğerlerinin işlemi sürüyor" diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 25 Ekim 2019, 14:07
banner94