• BIST 109.330
 • Altın 156,133
 • Dolar 3,8638
 • Euro 4,5501

  Görev dağılımını yaptılar

  27.02.2008 16:05
  Makine Mühendisleri Odası Aydın İl Temsilciliği görev dağılımını gerçekleştirdi.
  Görev dağılımını yaptılar
  Görev dağılımını yaptılar Görev dağılımını yaptılar Görev dağılımını yaptılar

  Güven tazeleyen yönetimde Başkanlığa tekrar Metin Albeyoğlu seçilirken, sekreterliğe Fikri Aydın, saymanlığa Ahmet Dönmez getirildi.İrfan Erkan, Yavuz Çelik ise üye oldu.
  Toplantı sonraıs doğalgazla ilgili olarak görüşlerini açıklayan Başkan Albeyoğlu, “Doğalgaz sistemi hata kabul etmeyen bir sistemdir. Projesinden işçiliğine , malzeme seçiminden görüntü kirliliğine kadar dikkatli denetim yapılması gerekmektedir. Yönetmenlik gereği doğal gaza geçişte sadece Makina Mühendisleri yetkilidir. Bu yetkileri de Odamızın düzenlediği eğitimlere katılan üyelerimiz almaktadır. Bizler önce kendi üyelerimizi eğitmeye başladık. Ve kursları açtık ve açmaya da devam edeceğiz. Ayrıca sistemin döşenmesinde görev alacak işçi ve ustaların da eğitimden geçirilmesi gerekmektedir. Makine Mühendisleri Odası olarak usta ve kaynakçılara yönelik Oda ,Valilik, ve Belediye üçlüsü ile verebileceğimiz eğitimlere başlamak düşüncesindeyiz. Usta ve kanakçılarında mutlaka sertifikalandırılmaları gerekmektedir. Bunun yanında Doğalgaz yetki belgesi olan Makine Mühendislerinin çizdiği doğalgaz projelerini denetleme ve onaylama yetkisini de ihaleyi alan firmaca diğer bölgelerde olduğu gibi odamıza verileceğini umuyoruz. Ayrıca bina içi tesisat döşendikten sonra gaz vermeden önce tesisat kontrolünün yapılması sistem emniyetli ise gazın binaya verilmesi işini de yüklenmek istiyoruz. Makine mühendisleri odası olarak en emniyetli en ekonomik ve en kullanılır sistemi yaptırmak birinci ilkemiz olacaktır. Aydınlı en iyisine layıktır” dedi.
  Aydın sanayi odasını sonuna kadar destekliyoruz

  Albeyoğlu ayrıca, “Makine Mühendisleri Odası olarak bizlerin Sanayiciden farklı ve Aydın lı olarak Aydın Sanayi odasından farklı düşünceye sahip olma durumumuz yoktur. Bizler sanayi ile varız. Sanayide bizlerle varlığını devam ettirme durumundadır. Dolayısıyla eğitiminden etkinliğine üretimin den pazarlamasına birlikte olmak durumundadır. Aydın Sanayi Odamız da 2003 yılından bu yana her türlü sıkıntı ve engellemelere rağmen mahkeme kararı ile kuruluşunu tamamlamıştır. İlimize ve ülkemize faydalı olacağını bildiğimiz bu oluşun Aydınımıza hayırlı olmasını diliyoruz. Ege Bölgesi Sanayi Odasının bu gelişmeye karşı yapmış olduğu engellemelere anlam vermekte zorluk çekmekteyiz. Aydınlı sanayicilerden toplanan gelirlerle yapılmış olan bina ve eklentilerin devredilmemesini anlam verememekteyiz. Güle güle git sizin alacağınız yoktur demek ne kadar adildir?. Ne kadar dürüstlüktür? Sanayici kimliğine ne kadar yakışmaktadır.? Yapılan hizmet yarışıdır. Hizmet üretmekte yeni yöneticileri maddi anlamda köstek olmaya çalışılmasını anlam verememekteyiz. Makine mühendisleri odası olarak Bunu kamuoyunun takdirine bırakıyoruz. Ebso nun bu konuları mahkemelere bırakmadan çözmesini diliyoruz. Aydın şehrinin daha iyi yerlerde olması gerektiğine inanıyoruz. Aydın sanayi odasını ve Aydınlı sanayicileri sonuna kadar destekliyoruz” dedi.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim