Futbolda amatör ve profesyonel olmak üzere 2 seçenek vardır. Ayrıca amatör ve profesyonel futbol kendi içinde farklı gruplara ayrılmaktadır.

 Futbolcu Nasıl Olunur?

Fenerbahçe'de Miguel Crespo cezalı duruma düştü Fenerbahçe'de Miguel Crespo cezalı duruma düştü

 Futbolcu olmak her çocuğun hayalidir. Herkes olmak ister ama bunun da tabii ki şartları vardır. Öncelikle futbolu sevmeniz ve doğuştan az da olsa biraz yeteneğinizin olması gerekir. Sadece yetenek ile sınırlı kalmaz ve çalışarak, çaba göstererek bu yeteneğe ilave yapmanız gerekmektedir. Futbolcu olmak her meslek gibi zordur ve sabır ister. Dönem dönem düşüşler ve çıkışlar yaşamak futbolun doğasında vardır. Bu yüzden hiçbir zaman ümit kesmemek lazım...

 Bir Futbol Takımına Girmek İçin Neler Yapılır?

 Eğer bir futbol takımına girmek istiyorsanız bunun üstüne gitmeniz gerekmektedir. Kimse kimseye çaba göstermeden bir şeyler sunmaz. Bir amatör takıma girerek futbol hayatına atılabilirsiniz. Eğer futbolunuz iyiyse profesyonel takımları öncelik görmeniz yararınıza olabilir. Tabii ki amatör takımlardan profesyonel takımlara yükselebilirsiniz. Bunun için bütün performansınızı ortaya koyarak herkesi etkilemek gerekir.

 Futbola genç yaşta başlamak (8, 9, 10) tabii ki çok önemlidir fakat bazı futbolcular geç yaşta başlasa bile iyi yerlere gelmeyi başarmıştır. Bu da tabii ki çalışmanın verdiği bir başarıdır.

Bütün bahisçiler bu konuları çok iyi bilirler.

 Maçlarda İlk 11'e Girebilmek

 

 11 kişi ile oynanan bir spor olan futbol, yanında 7 adet yedekleri de barındırır. Maçlarda ilk 11 oynamanın verdiği gurur çok güzel bir his olacaktır ki bunu herkes bilir. Forma şansı yakalamak için antrenmanlarda hocanın gözüne girebilmek gerekir. Eğer ki kaleci iseniz forma fırsatı ayağınıza kolay gelmez. Bunun sebebi ise sahada sadece bir tek kaleci oynar ve bu kişinin siz olması için epey bir yol almanız gerekir.

 Oysa kaleci değilseniz durum biraz daha farklıdır. Mesela herhangi bir orta saha oyuncusu mükemmel derecede futbol oynayamasa bile yedeğe girebilmişse sahadaki bir orta saha oyuncusu oyundan alınmak istediği vakit sizin girebilme ihtimaliniz yüksektir. Zaten ilk 11 başlayan kaleci de kolay kolay oyundan alınmadığı için yedek bir kalecinin oyunda yer alması tabii ki pek kolay olmaz.