• BIST 108.489
 • Altın 151,139
 • Dolar 3,6704
 • Euro 4,3242

  Flaş.. Flaş.. Flaş...

  08.07.2009 08:30
  MHP’de Koray Aydın’a destek verenler görevden alınıyor.
  Flaş.. Flaş.. Flaş...
  Flaş.. Flaş.. Flaş... Flaş.. Flaş.. Flaş... Flaş.. Flaş.. Flaş...

  AYDINPOST ÖZEL - Koray Aydın"ın başlattığı “Tüzük değişikliği” gerekçesi ile olağanüstü kurultay toplanması için destek verenler arasında yer alan MHP Aydın merkez ilçe başkanı Mukadder Yılmaz ile Kuşadası ilçe başkanı Cemal Sarı görevden alındı.

  Görevden alınan Mukadder Yılmaz"ın yerine MHP Aydın İl yönetim kurulu üyelerinden Arif Beyazıt getirilirken, Kuşadası ilçe başkanlığına Osman Tosun atandı.

  Beyazıt"ın yeni yönetimi oluşturmak için çalışma başlattığı ve İl yönetim kurulunda görev alan bazı isimlerin merkez ilçe yönetimi listesinde yer alacakları öğrenildi.

  Merkez ilçe Başkanı Mukadder Yılmaz"ın bir süre önce MHP İl Başkanı Hasan Muti tarafından büyük kurultay delegeliğinden ve merkez ilçe başkanlığı"ndan istifası istenmiş, Yılmaz istifa etmemişti.

  Bu gelişme üzerine İl Başkanlığı"nca merkez ilçe başkanlığı"na ait kapı anahtarları Yılmaz"dan geri istenmiş, partinin kilitleri değiştirilerek merkez ilçe yönetim kurulu üyelerinin parti binasına girişleri engellenmiş, Kuşadası ilçe Başkanlığı"na ait defterlere de il yönetimince el konulmuştu.

  Konu ile ilgili Aydınpost Haber Merkezi"ne açıklamada bulunan Mukadder Yılmaz “Görevden alınmamla ilgili resmi bir tebligat yapılmadı” dedi.

  Tebligatın yapılmasından sonra açıklama yapacağını bildiren Yılmaz, “Her şeye rağmen partime kırgın değilim” dedi.

  Kuşadası"ndaki MHP"liler kararı protesto ettiler.

  Parti genel merkezi ve il başkanlığını faks ve telefon yağmuruna tutan Kuşadası"ndaki MHP'liler, 2007 seçimlerinde milletvekili adaylığı hakkındaki adli bir karar nedeniyle kabul edilmeyen Osman Tosun'un atama yoluyla ilçe başkanlığına getirilmesine ve yeni yönetim kurulu oluşturması için yetki verilmesine büyük tepki gösterdiler.
  Yönetim Kurulu, Kadın Komisyonu ve İlçe İstişare Kurulu üyelerinden oluşan kalabalık bir grup, Cemal Sarı'nın görevden alınmasından çok onun yerine yeni yönetim kurulu oluşturulması için Osman Tosun'a yetki verilmesinin yanlışlığına dikkat çekti. Genel Merkez ile İl Başkanlığını faks ve telefon yağmuruna tutan MHP'liler, “ Cemal Sarı'nın görevden alınmasına değil, yerine Osman Tosun'un atanmasına tepki gösteriyoruz. Partimizi birleştirip, bütünleştirecek kişi kesinlikle Osman Tosun değildir. Zaten milletvekili seçimlerinde aday olmasına rağmen hakkında adli bir karar nedeniyle bu adaylığı seçim kurulu tarafından kabul edilmemiştir. Böyle birinin Kuşadası'nda son yıllarda büyük çıkış yakalayan ve ikinci parti konumuna yükselen MHP'ye verebileceği hiçbir şey yoktur. Osman Tosun'un yerine parti tabanını ve tüm kesimleri kucaklayan başka bir isme bu görev verilmeliydi. Osman Tosun'un ilçe başkanı olarak atanması partimize büyük darbe vuracaktır” denildi.

  Bu arada, Cemal Sarı ile birlikte görevden alınan yönetim kurulu üyeleri de Osman Tosun'un yeni yönetim kurulunu oluşturmak için yetkilendirilmesine tepki gösterdi. Genel Merkeze dilekçe ile başvuran yönetim kurulu üyeleri, dilekçelerinde, “Kuşadası ilçe başkanlığına eski ilçe başkanlarından Osman Tosun'un atanmasıyla ilgili çalışma yapıldığını öğrendim. Kuşadası ilçe teşkilatının Kuşadası ilçe teşkilatının son yıllarda gösterdiği performans ve aldığı mesafe önümüzdeki yıllarda bu teşkilatın büyük başarılara imza atacağının da göstergesi olmuştur. Osman Tosun'un yeniden bu teşkilatın başına getirilmesi, hem de atama olarak bu süreci en az 10 yıl geriye taşıyacağı inancındayım. Bu vesile ile Kuşadası'ndaki MHP'lilerin bu ortak kaygılarını sizlere iletmeyi, bizlere bu hareketin vermiş olduğu bir sorumluluk olarak algılıyor ve gereği için saygılarımı arz ediyorum” diye görüş belirtti.

  Diğer Haberler
 • Hudut karakolları artık drone'la korunacak05 Ekim 2017 Perşembe 04:34
 • iOS 11.0.2 çıktı!03 Ekim 2017 Salı 23:14
 • 2018'de 1 milyardan fazla akıllı telefon bu özelliğe sahip olacak!01 Ekim 2017 Pazar 11:45
 • Bir devrin sonu: Twitter, 280 karakterli tweetleri denemeye başladı27 Eylül 2017 Çarşamba 09:09
 • iOS 11.0.1 güncellemesi yayınlandı27 Eylül 2017 Çarşamba 01:14
 • Whatsapp ve Facebook sonunda birleşiyor!25 Eylül 2017 Pazartesi 13:57
 • Star Wars: The Last Jedi tamamlandı!25 Eylül 2017 Pazartesi 02:01
 • WhatsApp Facebook’a ekleniyor22 Eylül 2017 Cuma 12:40
 • Apple, iOS 11 güncellemesini yayınladı20 Eylül 2017 Çarşamba 00:32
 • Facebook'tan yeni özellik!17 Eylül 2017 Pazar 16:55
 • Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim