• BIST 109.666
 • Altın 156,745
 • Dolar 3,8910
 • Euro 4,5831

  Esnaflara uyarı

  29.06.2009 13:58
  Didim Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Yaşar Pektaşoğlu, gıda güvenliğini sağlamak için Didim’de denetlemelerin sık aralıklarla ve zamansız yapılması gerektiğini dile getirdi.
  Esnaflara uyarı
  Esnaflara uyarı Esnaflara uyarı Esnaflara uyarı

  Didim Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Yaşar Pektaşoğlu, düzenlenen “Gıda Güvenliği” toplantısına ruhsatlarında sorun olmayan kişilerin katıldığını söyleyerek, “Asıl mücadele ruhsatı olmayanlarla yapılmalı, Denetlemelerde vecibelerini yerine getirmeyenlere ağır cezalar uygulanmalı. Yaptırımlar var ama uygulamada sorunlar oluyor. Kesin yaptırımlarla bunun önüne geçilmeli. Biz oda olarak Ustalık belgesi olmayan işyeri açma izni vermiyoruz. Bu sebeple işyeri açmak isteyenler Ticaret Odasına başvuruyor. Bu konuda Ticaret Odası başkanımızla yaptığımız görüşmede Ticaret Odasının hükümlülüklerine uymayan kişilere işyeri açma izni vermeyecekleri konusunda bize söz verdiler. Bunun önlemini de bu şekilde almaya çalışacağız” dedi.
  Didim"de gıda güvenliği, hijyen ve işyerlerinin denetlenmesi açısında İlçe Tarım Müdürlüğünün denetlemeler yaptığını anımsatan Pektaşoğlu, “Bu denetlemeler yapılıyor fakat sık aralıklarla ve zamansız yapılması daha önemli. Özellikle Unlu Mamul işletmelerinin denetlemeleri çok önemli.Çünkü Unlu Mamul işletmeleri halkın en fazla alış veriş yaptığı yerler. Bu konuda Belediye zabıtalarına da iş düşüyor. Özellikle bu tür yerlerin denetlemesi sabaha karşı ve aniden yapılması gerekir. Kimse halkın sağlığıyla oynamamalı” diye konuştu.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim