Değerli okuyucularım, Aydınpost’ta her hafta pazartesi günü yayımlanan köşe yazımı Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın Aydın ziyareti nedeniyle erteledim. Yaklaşık 25 yıldır köşe yazımı hiç ertelememiştim. Çünkü, okuyucularıma çok büyük saygım var.

Politikadaki 40 yıllık tecrübemle söylüyorum ki, meydanlar yalan söylemez. Örneğin Aydın’da 32 derece sıcaklığın altında sabahın 10’undan akşamın 4’üne kadar kadın, erkek, çoluk, çocuk 50 bin kişiyi Aydın Kent Meydanı’nda gık demeden, isyan etmeden bekleten sebep neydi acaba?

Açıklayayım. Aydın, Kurtuluş Savaşı’nda Yunan çizmesi altında çok şehit verdi. Bu nedenle, mevzu bahis vatan olduğu için, Aydın efeleri, kadını, çoluğu, çocuğu, yaşlısı, genci hep birlikte vatanın bölünmesini istemeyen Sn. Erdoğan etrafında toplandı. Vatana sahip çıkan Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ı saatlerce, hem de çok büyük coşkuyla bekledi. Sn. Cumhurbaşkanından tek talepleri vardı: Vatan bölünmesin, bayrak inmesin, ezan susmasın.

Sn. Erdoğan buna çok güzel cevap verdi; Aydınlı Kent Meydanı’na sığmadı.

Bu seçim sürecinde, Ak Parti milletvekili adaylarından Sn. Mustafa Savaş’ı yakından izledim. Kendisiyle kendi aracımla gece-gündüz binlerce km yol yaptım. Müthiş tevazu sahibi, müthiş alçak gönüllü bir insan. Mesela Akçaköy’de gecenin 11’inde yağmur altında halkla bir araya geldi, sırılsıklam ıslandı. Bu durum tam da Ak Parti’nin slogan haline gelen “Beraber ıslandık” şarkısına uygundu.

         

Zaman zaman Ak Parti’nin diğer adaylarından Sn. Seda Sarıbaş ve Sn. Umut Tuncer, BBP adayı Rıdvan Eşin, MHP adayı Burak Pehlivan’la da bir araya geldim.

Canla başla, vatan bölünmesin, bayrak inmesin, vatanımızda huzursuzluk çıkmasın diye mücadele ediyorlar.

Bu seçimlerde, Ak Parti İl Başkanı Sn. Gökhan Ökten ve aşağıda isimleri geçen kişiler müthiş performans gösterdiler. İsimlerini unuttuklarım beni affetsinler. Gökhan Bey, değerli Başkan, tüm teşkilatını bir orkestra şefi gibi idare etti.

Özellikle biz gazetecilere verdiğin değerden ötürü sana teşekkür ederim. Kendi görüşünüzü paylaşan veya paylaşmayan her gazeteciye aynı mesafede durdunuz, onlara ilgi gösterdiniz, onları etkinliklere davet ettiniz. Tertiplediğiniz organizasyonlarda biz gazetecilerin işlerini yapmalarını sağladınız. Basından sorumlu Yasin Gülpolat’a, ne zaman ihtiyaç duysak hep yanımızda bulduk. Mitingde biz gazeteciler için platform hazırlaması çalışmalarımızı kolaylaştırdı.

Öte yandan, Aydın Valisi Sn. Hüseyin Aksoy ile Emniyet Müdürü Sn. Suat Ekici’ye teşekkür ediyorum. Gerçekleştirdikleri müthiş bir organizasyonla, mitingi hiçbir itiş kakış olmadan idare ettiler.

Değerli okuyucularım, Ak Parti İl Teşkilatı seçimlerde müthiş çalışma yaptı. Milletvekili adayları ilçelere belki tek başlarına en az 10 kere gitmişlerdir. Burada il yönetiminde gözüme çarpan isimleri saymak istiyorum: Sn. Hüseyin Pekgüzel, Sn. Kerim Toker, Sn. Ahmet Özsoy, Sn. Ali Demir, Sn. Ozan Ancın, Sn. Çetin Altıntaş, Sn. Selma Barlas, Sn. Sencer Gündüz, Sn. Yasın Gülpolat ve Sn. Fatih Gürer.  Saydığım kişilerin hepsi birer kahraman. İsmini saymadığım kardeşlerim de beni affetsinler.

Diğer taraftan, milletvekili adayı gösterilmeyen Sn. Rıza Posacı, Sn. Metin Yavuz, Sn. Kuvvet Erim, Kuyucak Belediye Başkanı Sn. Metin Ertürk, eski milletvekillerinden

Sn. Ahmet Ertürk, Sn. Mehmet Erdem, Sn. Ahmet Rıza Acar ve Sn. Atilla Koç da sanki adaymış gibi partinin emrinde efor sarfettiler. Bu önemli kişileri bir arada tutan ana felsefe milliyetçi ve maneviyat sahibi olmalarıydı.

Bu seçimde Aydın halkı kararını verdi. Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın birinci turda Cumhurbaşkanı olacağını düşünüyorum. Cumhur İttifakı Aydın’dan 5 milletvekili çıkarabilir. Meydan bunu söylüyor.