Türk asıllı İsviçreli futbolcu Eray Cömert, neden Türkiye Milli Takımı'nı değil de İsviçre Milli Takımı'nı seçtiğini açıkladı. Eray'ın anlattığı olayda Arda Turan detayı dikkat çekti.

Kariyerine İsviçre'nin Basel takımında başlayan Rheinfelden doğumlu Eray Cömert, Milli Takım tercihini İsviçre'den yana kullanmıştı. Eray 2019 yılından beri İsviçre için oynuyor. Şu sıralar Valencia forması giyen 24 yaşında oyuncu, Hürriyet Spor Arena'ya konuştu ve çarpıcı bir itirafta bulundu.

"ARDA TURAN FORMASI GETİRMİŞLER!"

Eray, yaptığı açıklamada şunları söyledi:

"U14'ten beri İsviçre için oynuyorum ve büyükler milli takımına kadar tüm seviyelerde oynadım. Türkiye'nin dikkatini ilk olarak U16/U17'de çektim ama fazla ilgi göstermediler, ben de İsviçre'de kaldım. Profesyonel olup İsviçre U21'de oynadığımda, takım kaptanıyken ve büyükler milli takımına girmeye yakınken, Türkiye beni U21 takımı için istedi. Dürüst olmak gerekirse Türkiye beni hayal kırıklığına uğrattı. Çünkü bana önce U21 takımına gelmemi, yerimi almak için savaşmamı ve iyi maçlar çıkarmamı teklif ettiler. Bana milli takımdan bir forma getirdiler. Arkasında benim adım yazıyor sandım ama Arda Turan'ın adıymış. Arda'ya ve kariyerine saygısızlık etmek istemem ama bir Türk oyuncuyu ikna etmek istiyorsanız formanın üzerine onun adını yazarsınız başka bir oyuncununkini değil."

"NEDEN SIFIRDAN BAŞLAYAYIM Kİ?"

"Ondan sonra buradaki takımımın kaptanı olup, üst düzey milli takıma atlamak üzereyken oraya gidip neden sıfırdan başlayayım diye çok düşündüm.Benimle bir kez konuştular ve sadece bir konuşmadan sonra bana geri dönmediler. Bir şekilde benimle tekrar konuşmaya çalışmadılar. Bu, seçimi kendiliğinden netleştirdi ve Türkiye artık beni istemek için fazla çaba sarf etmedi"

Eray ayrıca Galatasaray ve Fenerbahçe ile görüştüğünü itiraf ederek, "Evet doğru, teklif vardı. Görüşmeler menajerim üzerinden oldu" dedi.

Oyuncunun menajeri ise, "İki kulüp de ilgi göstermişti ancak Eray'ın ilk isteği Avrupa oldu. Hayali dünyanın en büyük 8 takımından birinde oynamak. Şu an La Liga'nın en iyilerinden. Böyle devam ederse hayaline kavuşabilir" dedi.