banner158
banner218

Maske fiyatı ne kadar, kaç TL? Maske satış fiyatı belli oldu, ne kadara satılacak?

Maske fiyatı ne kadar, kaç TL? Maske satış fiyatı belli oldu, ne kadara satılacak?
banner216


Maske fiyatı ne kadar? sorusunun cevabı merak ediliyor. Toplu alanlarda maske takılması zorunluluğu getirilmişti. Geçtiğimiz günlerde maske satışının yapılacağı açıklanmıştı. Maske satış fiyatı belli oldu. Peki satış fiyatı ne kadar? İşte detaylar...

Cerrahi maskelerin satışına ilişkin Ticaret Bakanlığı'ndan yapılan son dakika açıklamasında şu ifadelere yer verildi;

Bilindiği üzere, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından salgınla mücadelede normalleşme takviminin açıklandığı, 4 Mayıs 2020 tarihli Kabine Toplantısı sonrası alınan kararlar çerçevesinde cerrahi maskelerin perakende satış noktalarında satışı mümkün hale gelmiştir.

Bu çerçevede marketler, eczaneler, tıbbi cihaz satışı yapan medikal firmalar ve elektronik ticaret platformu üzerinden cerrahi maskelerin satışı yapılabilecektir. Hedefimiz en yaygın ağ ile vatandaşlarımızın en hızlı ve kolay bir şekilde cerrahi maskeleri temin etmesini sağlamaktır.

MASKE SATIŞ FİYATI NE KADAR?

Cerrahi maskeler, adedi KDV dâhil en fazla 1 (bir) Türk Lirası olacak şekilde tüketicilerimize satışa sunulacaktır. Bu fiyatın üzerindeki satışlar “fahiş fiyat” olarak değerlendirilecektir.

Bu kapsamda, 8 Mayıs 2020 tarihi itibarıyla ilk etapta, salgının en yoğun görüldüğü İstanbul’da, akabinde büyükşehirlerden başlamak üzere hızlı bir şekilde diğer illerdeki marketlerde de cerrahi maskelerin satışı yapılabilecektir.

Cerrahi maskeler ilk etapta standart 50’li paketler halinde satışa sunulacak olup, önümüzdeki haftadan itibaren maskelerin 10’lu standart paketler halinde de satışa sunulması çalışmaları devam etmektedir.