banner83

Ege Et, Kürşat Engin Özcan, Jeotermal Araştırması

Aydın ilinde hava sıcaklığı 35 derece ile 45 derece arasında değişiyor. Tabiat tüm üretkenliği ile insanoğluna en güzel nimetlerini sunuyor.

 

Yazılarımda “perdeler” açıyorum, çünkü Aydın ilinde gündem zengin.

 

PERDE 1;

EGE ET VE AYDIN TARIM ÜRETİMİ İLE İLGİLİ ÖZLEM ÇERÇİOĞLU’NUN SÖYLEDİKLERİ

Ege Et yetkilileri ile görüşmelerimde Aydın ilinde yetiştirilen hayvan varlığının pazarlanmasında daha çok miktarda üreticinin malını alabilmek ve pazarlayabilmek Sayın Özlem Çerçioğlu’nun büyük hedefleri arasında.

İşte bunun için Afyon’da marka olmuş Türkiye’nin büyük kısmında lokantaları İKBAL ET ve SUCUKLARI ile pazarlama anlaşmasına gitmişler.

Bundan sonra Aydın ilinin etleri İKBAL SUCUKLARININ üretim bandında olacak İKBAL SUCUKLARININ pazarlama teknoloji bilgileri de EGE ET dağarcığında yer alacak.

Sayın Özlem Çerçioğlu ile konuştum, “Sayın Ekrem İmamoğlu ile yakın zamanda İstanbul’da belediye başkanları olarak toplantı yapacağız. Aydın tarım ürünleri, hayvancılık, kooperatifçilik ürün pazarlanması ile çok büyük çalışma yapacağız” dedi.

Demek ki Sayın Özlem Çerçioğlu, marka haline getirdiği EGE ET ve süt üretiminde vites büyütüyor. İşte bu çok büyük olaydır, kutlarım.

Peki, Aydın AK Parti Milletvekilleri ne yapıyor?

Turist Ömer gibi geziyorlar.

Otoyol ihalesinden ses yok, şehir hastanesiyle haber yok.

Doğalgaz ücretlerine %15 zam geldi. Yakında elektriğe tekrar zam gözüküyor. Sigaraya zam tamam.

Bu kış işimiz çok zor sevgili okuyucularım.

 

PERDE 2;

 

NAZİLLİ BELEDİYE BAŞKANI KURŞAT ENGİN ÖZCAN

Nazilli Belediye Başkanı Değerli Kardeşim IYI Parti’den seçimlere girdi. Nazili’ye hizmetleri olan 2 dönem hizmet etmiş MHP’li Sn. Haluk Alıcık elinden belediye başkanlığını aldı.

 

Birde Kurduğu Başkan Yardımcısı ekip çok başarılı çalışmalar yapıyor. Mali İşlerde Bşk Yrd. Mert Öreroğlu, Sosyal İşler Bşk Yrd. Şahsettin Polat, Teknik İşler Kadir Mutlu. Bu değerli ekip Sayın Kürşat Engin Özcan’ın yanında fedakarca çalışıyorlar.

 

Kendisi ile konuşmamda “Ahmet Ağabey, Sayın Özlem Çerçioğlu ile konuşup Nazilli’de modern hal yapmasını, içinde soğuk hava depoları olan paketleme tesisleri yapmak istiyorum. 80 bin m2 arazim hazır. Çünkü Nazilli Tarım şehri burada ürettiklerimizi modern hal ile pazarlayabiliriz. Sümer kampusunda çok Modern Üniversite ve Nazilli gençleri için ATATÜR kültur merkezi yapmak istiyorum. Uzun Yaşamın simgesi olan Nazilli’de Darüşşafaka ile sizin yardımınızla babası annesi ölmüş yetim çocuklar için kolej açıp GERİATRİ Hastanesi, kaplıca tesisleri, kaplıca oteli yapmak istiyorum. Urla Darüşşafaka tesisleri gibi. Büyük menderesin kirlenmemesi için ASKİ ile modern Arıtma tesisi yapacağız” dedi.

 

Nazilli’nin ısıtılması ve soğutulması için mutlaka jeotermalden yararlanacağız. Çünkü Sayın Özlem Çerçioğlu bize Nazilli’nin kızı ve büyüğümüz olarak yardım sözü verdi, dedi.

kursat-engin-ozcan---ahmet-gozen.jpg

 

Ayrıca şehri yeniden yapılanması için 1/100000, 1/50000, 1/25000’lik 1/5000 ve 1/1000’lik planlar ile şehri yeniden yapılandırıp şekil vereceğiz dedi.

Nazilli otogarı ve çevresini yeniden düzenleyeceğiz.

 

Göz bebeğimiz ve Nazilli’ye katma değer sağlayan Adnan Menderes Üniversitesi ile kol kola girip bir sürü konuda birlikte işler yapacağız, dedi.

 

MALİ KONULAR,

Ahmet Ağabey, 125 trilyon eski parayla borcumuz var. Bunun yaklaşık 100 gün içinde 8 trilyonu tasarruf tedbirleri ile ödedim. Mali İşler Başkan Yardımcısı Mert Öreroğlu de teyit etti.

Öyle görülüyor ki önümüzdeki 12 ay içinde Nazilli Belediyesi geçmişten gelen borçlarını kapatacak.

Nazilli Belediyespor’u konuştuk. Bşk Yrd. Kadir Mutlu’ya Nazilli Belediyespor’u teslim ettik. Nazillili gençler ile alt yapımızı güçlendirip Nazilli Belediyespor istenen günlere kavuşturacağız, dedi.

 

KATI ATIK KONUSU

Katı atık bedellerinin ücretlerinin düşürülmesi için çalışma başlattık. Sayın Özlem Çerçioğlu ile konuşarak halkımıza nefes aldıracak bir katı atık bedeli iyileştirmesi yapmak istiyorum, dedi.

 

PERDE 3

 

AYDIN VALİLİĞİ’NDEN YENİ AÇILACAK JEOTERMAL KUYULARI İHALESİ VE JEOTERMAL ARAŞTIRMA ŞİRKETİ ÇALIŞMASI

Her zaman, her yerde söylerim kendimde iyi kötü devlette bulundum devlet yöneteni ağırbaşlı olur.

Çünkü onlar da “Devlet geleneği” vardır.

Özellikle son dönemde görev yapan Aydın Valimiz son derece alçak gönüllüdür. O da Aydın halkının içinde bulunduğu şartları çok yakından takip ediyor.

Tabii ki onunda kendine göre sıkıntıları var ancak çok yakından tanıdığım Yavuz Selim Köşger, Vali Yardımcısı Mustafa Lütfü Arat ve Vali Yardımcısı Ömer Faruk Güner valilerimizle diğer vali yardımcılarımız değerli insanlar.

 

JEOTERMALLER ile son zamanlarda Aydın ilinde esen sert rüzgârlardan onlarda çok büyük üzüntü duyuyorlar. Bilgilendirme maksadıyla valiliğin değişik bölümlerinde yaptığım görüşmelerde edindiğim bilgi notlarını yazımın ekinde dikkatinize sunuyorum.

 

Birincisi:

Ağustos ayında yapılacak ihalede belirtilen jeotermal alanları kesinlikle elektrik santrali yapımında olmayacak. Bu jeotermal yatakları Aydın ilinin SERALARI, İLÇELERİN ISITILMASI SOĞUTULMASI ORGANİK TARIMINDA SEBZE KURUTMADA BALIKÇILIK kullanılacak.

aydin-valiligi1.jpg

Bu sahalarda bulunan mineralli veya mineralsiz su sahaları ve jeotermal sahaları geçmişte bazı firmalar tarafından kapatılmış ancak değersiz bulunarak elektrik üretimi için şirketler bu sahaları bırakmışlar.

Mümkün olursa bu sahalar valilik ve aydın halkının kontrolünde olan YİKOP uhdesine bırakılmaya çalışılacak.

 

İKİNCİSİ,

JEOTERMALLERİN ZARARLARI VEYA MEVCUT JEOTERMALLERİN ARAŞTIRIMASI İÇİN,

Stantec limitet şirketi ile 200 bin Euro bedel ile anlaşma yapılmıştır. Bu çalışmalarda STK, YEREL HALK, BELEDİYELER, MUHTARLAR vs gruplar bulunacak.

aydin-valiligi2.jpg

Yukarıda bilgi notunu sunduğum çalışmalar tamamen VALİLİK katlarında aldığım bilgilerdir.

 

SONUÇ,

Birinci konuda ihaleye çıkan tüm su yatakları ve jeotermal yatakları YİKOP bu sahaların sahibi olması hususunda çalışma yapılıyor amaç bu alanların aydın halkının istifadesine sunmak.

İkinci konu jeotermaller ile ilgi araştırma yapılması hususunda uluslararası bir firma ve STK ve tüm paydaşların bulunduğu çalışma örgütü ile JEOTERMALLERİN FAYDA VE ZARARLARININ ortaya çıkarılmasıdır.

AYRICA TÜM BU ÇALIŞMAMIZDA AÇIK KALPLİLİKLE BANA BU BİLGİLERİ SUNULMASINDA YARDIMCI OLAN SAYIN VALİMİZ SN.YAVUZ SELİM KÖŞGER BEYİN EKİBİNE KENDİSİNE VE VALİ YRD, MUSTAFA HULUSİ ARAT’A VE EKİBİNE TEŞEKKÜR EDERİM.

Aydınpost ANDROID'de TIKLA YÜKLE!   Aydınpost APPSTORE'da TIKLA YÜKLE!

banner101

banner100