banner4

Tayland güzeli özür diledi!

Ordunun bugün sıkıyönetim ilan ettiği Tayland'ın bir diğer gündem maddesi de hafta sonunda güzellik kraliçesi seçilen Weluree Ditsayabut'un siyasi mesajları oldu.

Tayland güzeli özür diledi!
banner26

Ordunun bugün sıkıyönetim ilan ettiği Tayland'ın bir diğer gündem maddesi de hafta sonunda Güzellik kraliçesi seçilen Weluree Ditsayabut'un siyasi mesajları oldu. 

Facebook sayfasına hükümet yanlılarının 'idam edilmesini' istediğini yazanWeluree Ditsayabut aldığı tepkiler üzerine özür dilemek durumunda kaldı.

Tayland'da hafta sonu düzenlenen güzellik yarışmasının birincisi 22 yaşındaki Ditsayabut'un bir süre önce Facebook sayfasında, “kırmızı gömlekliler” diye nitelenen grupları “kirli” ve “monarşi karşıtı”olmakla suçladığı ve bu kişilerin “idamlarını” istediğine ilişkin mesajlar yayımladığı belirtildi.

Yerel basına göre, ülkesini 2014 Kainat Güzellik Yarışması'nda temsil etmeye hak kazanan Ditsayabut, bir başka mesajında "Tarafsız değilim, Kralın yanındayım. Bu kötü eylemcilere çok kızgınım. Hepsi idam edilmeli" yorumunda da bulundu.

Bu yorumlar, yönetim yanlılarının Ditsayabut’un Brezilya’da yapılacak Kainat Güzellik Yarışması’nın finallerinde Tayland’ı temsil etmeye uygun olup olmadığını sorgulamasına neden oldu. 

Tepkiler üzerine Ditsayabut, Facebook sayfasında kasım ayında yaptığı ‘uygunsuz yorumlar' için özür dileyerek yorumları "gençken ve düzgün düşünemezken" sarf ettiğini söyledi.

Ditsayabut, “Söz veriyorum bu bir daha olmayacak. Eleştirilerinizden kendimi geliştirmek ve Tayland güzeli olarak sorumluluklarımı en iyi şekilde yerine getirmek için faydalanacağım” diye konuştu. 

Güncelleme Tarihi: 20 Mayıs 2014, 13:38