banner4

Evlendikten bir hafta sonra...

Biga'da bir kişi, eşinin düğünde takılan para ve mücevherleri alıp memleketine giderek, kendisini dolandırdığı iddiasıyla savcılığa suç duyurusunda bulundu.

Evlendikten bir hafta sonra...
banner26

Alınan bilgiye göre, ilçeye bağlı Örtülüce köyünde yaşayan Sercan Yavuz (22), Ebru E. (19) ile 10 Mayıs'ta köyde yapılan düğünle evlendi. Düğünden bir hafta sonra Ebru E'nin takılan para ve mücevherleri alarak memleketine kaçtığını öne süren Yavuz ve ailesi, savcılığa başvurdu. 

Sercan Yavuz'un annesi Zekiye Yavuz, gelinlerini düğünden birkaç gün önce hastalanması nedeniyle hastaneye götürdüklerini, kendilerine daha önce bağırsak ameliyatı olduğunu söyleyen gelinlerinin burada geçen yıl 25 Şubat'ta sezaryenle doğum yaptığını öğrendiklerini belirtti. 

Buna rağmen her şeyiyle kabul ettikleri gelinlerinin düğünden bir hafta sonra eşinden habersiz memleketi Tekirdağ'a gittiğini öğrenmelerinin ardından tedirgin olduklarını belirten Yavuz, "Her şeye rağmen kabul ettiğimiz, evlat yerine koyduğumuz gelinimizi borç alıp düğün yaparak evlendirdik. Evden kaçtığını öğrendiğimizde babasını aradık o da bize 'Ebru'yu unutun' dedi. Köyüne gittik muhtara, köylülere sorduk, soruşturduk. Bize 'bacım al çocuğunu git, sen ilk değilsin, son da olmayacaksın' dediler. Benim yavrum yandı başkaları da yanmasın" diye konuştu. 

Sercan Yavuz ise bu olayın ardından dördüncü kurban olduğunu öğrendiğini ifade ederek, başkalarının da kurban seçilmesini istemediğini söyledi. 

Güncelleme Tarihi: 19 Mayıs 2014, 17:18

banner74

banner73