banner339
banner274

ABD basınında müthiş iddia: Trump istedi, o Türk serbest kaldı

Washington Post gazetesi ABD Başkanı Trump'ın, İsrail'de gözaltına alınan Türk vatandaşı Ebru Özkan'ın serbest bırakılmasını sağladığını yazdı.

ABD basınında müthiş iddia: Trump istedi, o Türk serbest kaldı
banner401
banner399

Washington Post gazetesi ABD Başkanı Trump'ın 14 Temmuz'da İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu'yu arayarak İsrail'de gözaltına alınan Ebru Özkan adlı Türk vatandaşının bırakılmasını istediğini yazdı.

İsrail haberi doğrularken, talebin Erdoğan ile Trump arasında ABD'li rahip Brunson'un bırakılması anlaşması çerçevesinde olduğu belirtildi.

Washington Post'un haberinde şu satırlar yer aldı;

"Başkan Trump bir anlaşmaya vardığını düşündü.

NATO Zirvesinde bir araya geldiği Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'la bu ayın başında yaptığı görüşmesini bir gülümsemeyle, yumruk tokuşturma ve Trump'ın rahip Brunson'ın salıverilmesi konusunda anlaşmaya varıldığı düşüncesiyle sona erdi. Ancak bizzat Trump tarafından, İsrail'de terör suçlamalarıyla tutuklu bulunan Türk vatandaşını Brunson'ın serbest bırakılması karşılığında mühürleyen anlaşma bir karambol vuruşuydu.

Ancak bu anlaşma, Türk mahkemesi Brunson'ı salıvermek yerine cezasını ev hapsine dönüştürmüş olmasıyla paralara ayrılmış görülüyor."

Trump Türkiye'yi açık açık tehdit etti: Trump Türkiye'yi açık açık tehdit etti: "Türkiye'ye yaptırım uygulayacağız"

Güncelleme Tarihi: 27 Temmuz 2018, 11:08
banner218