Survivor Berdan Mardini konuştu: 15 günde, 6 kilo verdim, adada kalsaydım birbirimizi yerdik! Survivor Berdan Mardini konuştu: 15 günde, 6 kilo verdim, adada kalsaydım birbirimizi yerdik!
Yunanistan’ın yakın tarihinde en çok tartışılan simalarından, devrik kral Konstantin, önceki akşam geç saatlerde tedavi gördüğü Atina’daki özel “İgia” (Sağlık) Hastanesi’nde hayatını kaybetti. Uzun süredir ciddi sağlık sorunları bulunan, bir süre önce de beyin kanaması geçirerek yoğun bakıma alınan 83 yaşındaki Konstantin’in cenaze töreni, Yunan hükümeti için baş ağrısı oldu.

ATİNA’DA BAŞ AĞRISI

Kraliyet ailesi, cenaze töreninin ‘devlet ve hükümet başkanları’ için uygulanan protokol ile yapılmasını istedi. Hükümet ise bu talebi reddetti. Yıllar önce Yunan vatandaşlığından çıkarılan ve 1983’ten beri “Kral Konstantin” adıyla Danimarka pasaportu bulunan devrik kral, Atina’nın Tatoi semtinde, kraliyet köşkünün bahçesindeki aile mezarlığında toprağa verilecek. Avrupa kraliyet aileleri mensuplarının da katılması beklenen cenaze töreninin ise hangi kilisede yapılacağı kesinlik kazanmadı. 5 çocuk ve 9 torun sahibi Konstantin’in cenaze töreninde Yunan hükümetini Kültür Bakanı Lina Mendoni temsil edecek. Yunanistan Başbakanı Kiriakos Miçotakis açıklamasında “Konstantin’i tarih yargılayacak” dedi.