Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bilecik Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen toplu açılış töreni’nde önemli açıklamalarda bulundu. Bilecik'te gerçekleştirdikleri yatırımlardan bahsederken, yarın şehre ziyarette bulunacak İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'na göndermede bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Yarın birileri buralara gelecek, onlara sormak lazım siz ne yaptınız?" ifadelerini kullandı. CHP Genel Merkezi'ne asılan Kılıçdaroğlu afişinin üzerine 'Yeter söz milletin' sloganının yazılmasını da eleştiren Erdoğan, "Bu CHP çıkmış bizi taklit ediyor, 'yeter söz milletin' diyor. Bay Kemal bunu biz söyleyeli ne kadar oldu haberin yok mu?" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şöyle: 

"Milletimiz tarih boyunca güçlü devletler kurmuş, idaresi altında yaşayan herkesi korumuş, güvende tutmuş, müreffeh kılmıştır. Bu topraklarda Selçuklu'dan Osmanlı'ya oradan Cumhuriyete uzanan her mücadelenin başımızın üzerinde yer vardır. Kendi öz yurdunda garip hale düşürülmeye çalışıldığında bile milletimiz bu vizyonu kaybetmemiş, ecdadın hayallerine sahip çıkmıştır.

Geliştirdiğimiz son teknoloji ürünü İHA'lara Kızılelma adı verirken de bu kavramın işaret ettiği hedefi hayal ediyorduk. Osmanlı Söğüt'te başladığı yolculuğunu önce Bursa, Edirne, İstanbul, Belgrad ve Viyana kapılarına kadar sürdürürken toprak kazanma peşinde değildi. Bizim milletimiz ayak bastığı her yerde huzuru, refahı, adaleti hakim kılmak gayreti taşıyordu

Bu coşkunuz, bu heyecanınız inanıyorum ki 14 Mayıs'ta burası bir başka patlayacak. Buna hazır mıyız? Hayallerini kaybeden Kızılelması kalmayan milletler tıpkı geçmiştekiler gibi tarihin tozlu sayfaları arasına karışmaya mahkumdur. Biz millet olarak hayallerimden asla vazgeçmediğimiz için hala dimdik ayaktayız. Bölgemize ve dünyaya sözümüzü söylüyoruz. Emperyalistlerin kirli düzeni aksine bizim hayallerimiz hep barış ve hakkaniyete dönüktür.

"OSMANLI'YI KÖTÜLEYEN YA MANKURTTUR YA DA KUYRUK ACISI VARDIR"

Osmanlı sadece toprak kazanma peşinde değildi, bizim milletimiz ayak bastığı her yerde huzuru, refahı, adaleti hakim kılmak gayreti taşıyordu. Her geçen yıl artan bir güç azim ve cesaretle, gaza yolunda ilerleyen Osman Gazi'nin bıraktığı emanet, nesilden nesile geçerek Cumhuriyet'e miras kalmıştır.

CHP'de vekillik için rekor başvuru CHP'de vekillik için rekor başvuru

Biz de bugün ecdadımız Osman Gazi gibi çağın şartları gibi ülkemizi hak ettiği yere getirmek için gayret veriyoruz. Her kim Osmanlı Devleti'ni kötülüyorsa ya mankurttur ya da kuyruk acısı vardır.

"2025 YILINDA PROJEYİ BİTİRİYORUZ"

Bilecik'te son 20 yılda toplam 20 milyar lira tutarında kamu yatırımı yaptık. Yarın birileri buralara gelecek, onlara sormak lazım siz ne yaptınız? Bilecik'te doğal gaz götürmediğimiz ilçemiz kalmadı. Bilecik'e hizmetlerimiz saymakla bitmiyor. Güncel yatırım tutarı 1 milyar 771 milyon lirayı geçen 52 kamu yatırımı ile 653 milyon lirayı bulan 10 özel sektör yatırımının resmi açılışını yapıyoruz. Yarın değil, hemen şimdi. 

Yapımı süren Bandırma-Bursa-Yenişehir-Osmaneli Hızlı Tren Hattı'nı inşallah 2025 yılında bitiriyoruz.

"ALTIN ÜRETİMİNDE DE KISA SÜREDE İLERLEYECEĞİZ"

İlk Altın dökümünü gerçekleştirdiğimiz Gübretaş şirketine ait altın madeni ocağı burada. İlk etapta 70 milyon dolarlık yatırımla işletmeye açtığımız bu tesisin toplam yatırım tutarı 500 milyon doları bulacak. Ülkemizin altın talebinin yarısını kendi üretimimizle karşılayacak seviyeye geliyoruz. Altın üretimimizi daha ileri seviyelere çıkarmamız gerekiyor. Doğal gaz ve petrolde nasıl tarihi adımlar attıysak altın üretiminde kısa sürede önemli ilerlemeler sağlayacağız.

Bilecik'e hizmetlerimiz saymakla bitmiyor.

CHP'YE SLOGAN ELEŞTİRİSİ

Seçimlere Türkiye Yüzyılı vizyonuyla hazırlanıyoruz. Rahmetli Menderes 73 yıl önce emperyalistlerin ülkemize operasyon aracına dönüşen tek parti faşizmine karşı ne demişti? 'Yeter söz milletindir' demişti. Her ne kadar Menderes'in sonu idam sehpasında bitmiş olsa da bu söz yıllardır milletimizin yüreğinde yankılanmaya devam etti.

Şimdi bu CHP çıkmış bizi taklit ediyor, 'yeter söz milletin' diyor. Bay Kemal bunu biz söyleyeli ne kadar oldu haberin yok mu? Bunlar darbeci darbeci. Bunlar vesayetçi."