• BIST 85.310
 • Altın 247,860
 • Dolar 6,0466
 • Euro 6,7481

  Cumhurbaşkanı Erdoğan 14 ilin belediye başkan adayını açıkladı

  06.12.2018 12:55
  Erdoğan, partisinin Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'nda 14 ilin belediye başkanı adaylarını açıkladı. Erdoğan ayrıca seçim kampanyasında gürültü ve görüntü kirliliği oluşturan propaganda yöntemlerini terk edeceklerini belirtti
  Cumhurbaşkanı Erdoğan 14 ilin belediye başkan adayını açıkladı
  Cumhurbaşkanı Erdoğan 14 ilin belediye başkan adayını açıkladı Cumhurbaşkanı Erdoğan 14 ilin belediye başkan adayını açıkladı Cumhurbaşkanı Erdoğan 14 ilin belediye başkan adayını açıkladı

  Erdoğan, toplantıda Aksaray, Ağrı, Bilecik, Erzincan, Edirne, Iğdır, Isparta, Kars, Kırşehir, Kütahya, Siirt, Tunceli, Van, Zonguldak belediye başkan adaylarını açıkladı.

  Başkan Erdoğan seçim kampanyalarında cadde ve sokakların bayrak ve afişlerle donatılmasıyla ilgili olarak, "Günümüzde buna ihtiyaç yok. Bunu ilkel buluyoruz. Gürültü ve görüntü kirliliği oluşturan propaganda yöntemlerini tamamen terk ediyoruz" dedi. 

  Erdoğan'ın konuşmasından öne çıkanlar şöyle: 

  Açılım politikaları hedeflerimizden biri de Güney Amerika'dır. Latin Amerika ve Karayipler bölgesinde geniş bir temsilcilik ağı oluşturmuş oluyoruz. Sadece son iki yılda ticaret hacmimizi 2 milyar doların üzreinde artırmayı başardık. 

  ANA MUHALEFETİN BAŞI BOŞ DURMUYOR

  Anamuhalefetin başı da boş durmuyor. Ne zaman bir seçim olsa soluğu Almanya'da alıyor. Bu zat genellikle hep aynı ülkeye Almanya ve Avrupa'daki birkaç ülkeye gidiyor. Son seyahatinde de bir takım toplantılara katılmış, bir takım kişilerle görüşmüş. Programlarının neredeyse tamamının basına kapalı olması bu geziyi daha ilginç hale getirdi. Ellerinde terör örgütlerinin paçavralarıyla kürsüye çıkanlarla beraber fotoğraf karesinde olduğunu görüyoruz. Poz verdiği milletvekllerinden biri de güya ülkemiz kökenli Alman milletvekili. Bu kişi PKK'yı Almanya'da terör örgütü listesinden çıkarmak için mücadele vermesiyle tanınıyor. Kendisi PKK uzantısı tüm kuruluşların baş misafiridir. Kılıçdaroğlu'nun karanlık sicile sahip Alman milletvekiliyle ne konuştuğunu merak ediyoruz. CHP Genel Başkanı'nın buluştuğu diğer siyasetçilerin de sicilleri aynı. Her ikisi de kamuoyunda PKK'nın en önde gelen destekçileri olarak biliniyor. Kılıçdaroğlu'nun panelde bir süre önce şahsımızın Almanya'ya yaptığı resmi davete olan tepkisini dile getirdiği anlaşılıyor. Açıkla Kılıçdaroğlu niye çekiniyorsun? Bu zat yurt dışında da siyasetini ülkemize husumet üzerine kurmuştur. Yıllardır bu kişinin yalanlarını, iftiralarını, çarpıtmalarını ifşa etmekten biz yorulduk. Bu kişi aynı çarpık siyaseti tekrarlamaktan geri durmuyor. CHP'nin seçim için bölücü örgütü güdümünde kurmaya çalıştığı ittifak gerçek yüzünü bir kez daha ortaya koymaktadır. 

  "GÜRÜLTÜ VE GÖRÜNTÜ KİRLİLİĞİ OLUŞTURAN PROPAGANDA YAPMAYACAĞIZ"

  Her seçim döneminde parti bayraklarıyla afişlerle donatılır. Sonra biz bununla ilgili düzenleme yaptık. Buna rağmen kimse buna riayet etmiyor. Bu kampanya tarzı siyasette güç gösterisi olarak devam etti. Kitle iletişim imkanlarının sınırlı olduğu dönemlerde bu tarz mazur görülebilirdi ancak günümüzde buna ihtiyaç yok. Bunu çok ilkel buluyoruz. Eski tarz kampanya yöntemleri artık şehirlerimizi kirleten bir hale geldi. AK Parti olarak 31 Mart 2019 yerel seçim döneminden başlayarak gürültü ve görüntü kirliliği oluşturan propaganda yöntemlerini terk ediyoruz. Sadece parti teşkilatlarının olduğu yerde ve seçim koordinasyon merkezlerinin olduğu yerde afiş bayraklar asılabilir. Hiçbir yerde görüntü kirliliğine müsaade edilmeyecek. Belirlenen saatler dışında otobüs dolaştırılmayacak. Böylece partilere ve adaylara çok ciddi maliyet getiren, şehirleri plastiğe ve kağıda boğan israf kaleminden kurtulmuş olacağız. 

  İŞTE 14 İLİN ADAYI

  Ağrı: Savcı Sayan

  Aksaray: Evren Dinçer

  Bilecik: Nihat Can

  Erzincan: Cemalettin Başsoy

  Edirne: Koray Uymaz

  Iğdır: Adil Aşırım

  Isparta: Şükrü Başdeğirmen

  Kars: Ensar Erdoğdu

  Kırşehir: Yaşar Bahçeci

  Kütahya: Ahmet Sami Kutlu

  Siirt: Ali İlbaş

  Tunceli: Gökhan Arslan

  Van: Necdet Takva

  Zonguldak: Ömer Selim Alan

  AÇIKLANMAYAN İLLER

  AK Parti'de adayları açıklanmayan 7 il kaldı. Bunlar İstanbul, Mersin, Adana, Osmaniye, Muğla, Aydın ve Manisa.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim