• BIST 108.934
 • Altın 154,635
 • Dolar 3,8280
 • Euro 4,5256

  Cinsellikten tiksinenler genelde çok titiz kişiler

  20.10.2007 01:21
  Cinsel tiksinti bozukluğu; cinselliği kötü, ayıp ve utanç verici olarak gören, cinselliği yaşamın doğal bir parçası olarak kabul etmeyen, aşırı titiz ve kokulardan kötü etkilenen kişilerde daha sık görülür..
  Cinsellikten tiksinenler genelde çok titiz kişiler
  Cinsellikten tiksinenler genelde çok titiz kişiler Cinsellikten tiksinenler genelde çok titiz kişiler Cinsellikten tiksinenler genelde çok titiz kişiler

  Cinsellikten tiksinenler genelde çok titiz kişiler
  Her ortamda uyarılıyorum
  Hastalık kaptım ve seksten soğudum
  Tam ilişki aşamasında sertleşmem bitiyor
  Aşırı arzulu olmayı azaltan bir ilaç var mı? 21 yaşında bir bayanım, partnerim 65 yaşında. Onu seviyorum ama konu cinselliğe gelince çok tiksiniyorum, psikolojim çok bozuluyor ve aşırı isteksizlik duyuyorum. Ne yapayım? H.R.A./İstanbul

  Kaybetmeye başladıkları gençliklerini kendilerinden küçük bir kadınla yeniden kazanmak ve ikinci baharlarını yaşamak isteyen yaşlı erkekler; genç kadınları iyi hissettirmeyi ve mutlu etmeyi çok iyi bilir. Ancak her şeye rağmen yaş ve beden farkı genç kızlarda tiksinme yaratabilir. Bu da cinsellikte anlaşmazlıklar çıkmasına ve tarafların mutsuz olmasına neden olabilir.

  Kötü ve utanç verici görürler
  Aşk ve sevgi, tiksinme sınırının genişlemesidir. Bir eş ile cinsel ilişki kurmaktan aşırı tiksinti duyma ve bundan tümüyle kaçınma durumuna ise; 'cinsel tiksinti bozukluğu' denir. Cinselliği kötü, ayıp ve utanç verici olarak gören, cinsel taciz, şiddet gibi olaylarla karşı karşıya kalmış, cinsel eğitimi olmayan, cinselliği yaşamın doğal bir parçası olarak kabul edemeyen, aşırı titiz ve kokulardan olumsuz etkilenen kişilerde bu sorun sık görülür. Bu açıdan bakıldığında, sizin yaşadıklarınızı ve yaşlı partnerinizle baba özlemini tatmin edip etmediğinizi bir cinsel terapist nezaretinde yeniden gözden geçirmenizde fayda var.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim