Cildin yüzeyinde meydana gelen renk değişiklikleri cilt lekeleri olarak biliniyor. Zamana bağlı olarak, güneş ışınları sebebiyle ya da yanlış bakım uygulamalarından kaynaklı olarak cildinizde lekeler oluşabilir. Cilt lekeleri, cildin kusursuz görünümünü bozar. Cilt lekelerini profesyonel ürünler kullanmadan da hafifletebilirsiniz. Doğal maskeler ile aydınlık, temiz ve canlı bir cildiniz olabilir. Cilt lekelerini açan doğal maskeleri Posta.com.tr okurları için araştırdık.

Cilt lekeleri cildin pürüzsüz görünümünüzü bozar. Hiç kimse koyu lekelerin olduğu ve eşit olmayan bir cilt tonuna sahip olmayı istemez.

Piyasada cildi aydınlatan ve leke görünümünüzü azaltan birçok ürün bulunsa da evde yapacağınız doğal maskeler sayesinde de cilt lekelerini açabilmeniz mümkün.

Cilt tonunu eşitleyen ve aynı zamanda cildi onaran bu maskeleri evde zahmetsiz bir şekilde yapabilirsiniz.

İşte cilt lekelerini açan ve cilt tonunu eşitleyen doğal maskeler

CİLT LEKELERİ İÇİN LİMON VE MAYDANOZ KARIŞIMI

Limon cilt bakımında çok sık kullanılır. Limonun içerisinde bol miktarda C vitamini bulunur.

İçerisindeki C vitamini sayesinde leke görünümünü azaltır ve cilt tonunu eşitler.

Cildin aydınlık bir görüntüye kavuşmasına yardımcı olur. Limon maydanoz ile bir araya geldiğinde leke sorununu tamamen ortadan kaldırabilir. Maydanoz cildi besler ve onarır.

Karbonat maskesi evde doğal cilt bakımı yapılırken en sık kullanılan malzemeler arasında yer alır.

Karbonat cildi derinlemesine temizler ve gözenekleri sıkılaştırıcı özelliği sayesinde akne, siyah nokta, sivilce oluşumunu engeller. Karbonat maskesi ile aydınlık ve pürüzsüz bir cildiniz olabilir.

Karbonat maskesi cilt tonunu eşitliyor ve lekelerin görünümünü en aza indiriyor. Aydınlık bir cilt isteyen herkes bu maskeye bir şans verebilir.

Zerdeçal maskesi cilt sorunlarını ortadan kaldırıyor. Ciltte zaman zaman meydana gelen akne, sivilce ve siyah noktaları kurutuyor.

Yeniden oluşmasını engelliyor. Cilt üzerinde meydana gelen koyu lekelerin görünümünü hafifletiyor. Cilt lekeleri için bitkisel bir çözüm arıyorsanız zerdeçal maskesini deneyebilirsiniz.

Zerdeçal maskesi ayrıca cildi sıkılaştırıyor ve erken kırışmasını engelliyor. Cildi toparlayan zerdeçal maskesi ile tüm cilt problemlerini kısa sürede çözebilirsiniz.

Aloe vera maskesi cilt için adeta mucizeler yaratır. Aloe vera maskesi cilt için doğal bir nemlendirici görevi görür. Cildi besler ve hücrelerin yenilenmesini sağlayarak onarır.

Aloe vera cilde aydınlık ve parlak bir görünüm verir. Akne, siyah nokta ve sivilce gibi sorunları ortadan kaldırır.

Güneş sonrasında oluşan cilt lekelerini hafifletir. Koyu lekeler üzerinde de etkilidir. Eşit bir cilt tonu için aloe vera maskesi kullanılabilir.