Değerli okuyucularım, Aydın bugünlerde en sıcak günlerini yaşıyor, ağaç altı gölge bile maalesef yok.

Valilik de ormanları korumak için ormanlara girişi yasaklayınca insanlar deniz kenarlarına akıyor. Benim gibi pek denizi sevmeyen, dağları, parkları ve mesire alanlarını sevenler nerede bir mesire alanı varsa orayı arayıp buluyorlar.

Aydın Efeler’deki Tekstil Alanı bir nebze insanların nefes alacağı bir yer tabii. Bu yer isteklere pek cevap vermiyor maalesef. Park içinde 170 dönümde bahçeye serpiştirilmiş hayrat babında bir çeşme yok, insanlar piknik yapacak, elini yüzünü yıkayacak, sebzesini meyvesini yıkayacak su bulamıyor.

Bereket ki Aydın Tekstil Camisi var da insanlar buranın sebilinde meyvesini, elini, yüzünü yıkamaya geliyorlar.

Öyle ki camimizin içinde hayırseverler tarafından alınan su soğutma cihazımızın üstündeki damacanalı bidondan elde ettiğimiz soğuk sudan insanlar gelip içecek su alıyorlar.

Cami hayırseverlerine dua ediyorlar. Allah razı olsun.

Aydın Tekstil Park alanının bir sürü eksikleri var, bunların mutlaka hal edilmesi gerekir. Sanki buradaki tesis para tuzağı.

Masalar konmamış, konsa da çok az.

Bu konunun mutlaka halledilmesi gerekir.

Pınarbaşı mesire alanı ise içler acısı. Maalesef Efeler halkını cezalandırmak için elinden geleni yapıyorlar.

İnsanlar toz toprak içinde yerlerde örtülerini açarak yemeklerini yiyorlar.

Benden söylemesi!

Ancak, bakın Ak Partili Kuyucak ve Buharkent Belediyeleri nasıl park, sosyal tesisler, mesire alanları, parklar yapmış?

 

Bunları gezdim, gördüm, yazdım.

Buharkent Belediyesi Başkanı Sayın Mehmet Erol’un yaptığı,

 

1.    35.000 m2 gençlik merkezi kompleksi.

2.    Yüzme havuzları.

3.    45.000 m2 millet bahçesi.

4.    Gelenbe mesire alanı 200.000 m2 park alanı.

Değerli okuyucularım, ne Buharkent Belediyesinde nede Kuyucak Belediyesinde arabalardan otopark parası alınmıyor. Ayrıca bu tesislere girişte para da alınmıyor, tuvaletler bedava. Tamamen halka açık tesisler ve tüm bu tesisler belediye tarafından işletiliyor.

 

AK Partili Belediye Başkanı Sn. Mehmet Erol ile Söyleşim

Sayın Mehmet Erol ile Gelenbe mesire alanı ve bu mekânda kendisiyle yaptığım röportajıma AK Parti Eski Milletvekili, HAYKOOP Genel Bşk. Sn. Ahmet Ertürk ve İş Adamı Sn. Yalçın Pekgüzel de iştirak etti.

Ahmet Gözen- Sn. Ahmet Ertürk- Sn. Mehmet Erol ve Eşi- Sn. Yalçın Pekgüzel

·         Ahmet Gözen

Sayın Başkan, bir önceki Aydınpost editörü Sn. Erman Çetin ile geldiğimizde Buharkent’teki yapmış olduğunuz millet bahçesini gezdirmiştiniz, bize burayla ilgili bilgi verir misiniz?

·         Sn. Mehmet Erol

Ahmet Ağabey, burası 35 bin metrekare bir alan. Millet bahçesi yanında 20 bin metrekare gençlik merkezi var. İçinde gençler ve halkımız için yüzme havuzları, buz paten sahaları, her türlü sosyal tesis var. Her şey Buharkent halkımız için bedava.

35 bin metrekare millet bahçesinde 1800 metrekarelik iki adet yapay gölet, göletleri birleştiren şelale, bisiklet ve yürüyüş yolları, paten pistleri ve jimnastik alanları bulunuyor.

 

Burası ilçemiz için cazibe merkezi haline geldi
Aydın’ın ilk millet bahçesi olma özelliğine sahip olan bu alan, 2014 yılında göreve gelir gelmez proje olarak uyguladığımız bir yerdi. O zamanlar burası mezbelelikti, bir çöplüktü. Dere ıslah edilmediği için ilçemiz taşkın riski taşıyordu. Nazmi Kömürlü Başkanımız döneminde dikilen ağaçlar ilerleyen dönemlerde bakımsız kalmıştı. Bu ağaçları diktiği için ben kendisine teşekkür ediyorum. 35 bin metrekarelik büyük bir alan burası. Buradan başlıyor, Denizli-Aydın karayoluna kadar uzanıyor. İçerisinde bir bisiklet yolu, yürüyüş yolu, iki gölet ve bu göletleri birbirine bağlayan şelalemiz var.

İki tane kafeterya, kaykay alanı, jimnastik alanı, spor alanı, çocuk oyun alanı ve piknik alanı var. Her kesimden insanın ihtiyacını karşılayabilecek, gelip burada kullanabileceği alan var. Oturma grupları, kafeterya, çarpışan kanolar ile çok güzel bir alanı Buharkentli hemşehrilerilerimize hediye ettik.

 

“Bu alanla birlikte şimdiye kadarki yeşil alandan daha fazlasını yaptık biz. Daha önce kişi başına düşen yeşil alan miktarı 4 metrekareydi. Şimdi 9 metrekare oldu. Bu, ortalamanın çok çok üstündedir. Biz bunları 10-12 metrekareye çıkaracağız.

·         Ahmet Gözen

Şu an bu röportajı yaptığımız Gelenbe Mesire Alanı ve Tabiat Parkı yaklaşık 20 bin m2, bize bilgi verir misiniz?

·         Sn. Mehmet Erol

 Gelenbe Mesire Alanı;

 "Ahşap köşkler, şadırvanlar, piknik alanları, hamaklar, çocuk oyun alanları, at binim alanları, çeşitli kanatlı hayvanlar, restoran, tuvaletler, dinlenme alanları, salıncaklar ve daha birçok özelliği ile örnek bir mesire alanı oldu." Büyük bütçeli belediyelerin yapamadığını biz yaptık başardık.


 Ahmet Gözen-Mehmet Erol Buharkent Belediye Bşk. -Ahmet Ertürk AK Parti 2. Dönem Milletvekili ve Haykoop Genel Bşk. - Sn.Yalçın Pekgüzel

Burası iddia ediyorum, Aydın ilinin en güzel mesire alanı.

Bu mesire alanı 850 rakımda. Halkımızdan herhangi bir ücret alınmaz.

Ayrıca buradaki en önemli etkinliklerimizden biri de at haramızdır. Arzu ederseniz at binebilirsiniz.

       Ahmet Gözen                                                   Sn. Ahmet Ertürk

Değerli okuyucularım, bunun üzerine ben ve AK Parti eski milletvekilimiz Sayın Ahmet Ertürk ile ata bindik.

Çevremizdeki insanlarda ata sporumuz olan ata biniyorlardı. Halkın atlara ilgisi müthişti.

Buradan Aydın’daki tüm belediye başkanlarına soruyorum, Buharkent Belediye Başkanının düşündüğünü niye düşünmezler acaba? Bunun yanında okçuluk sporunu da koysunlar.

Buharkent Belediye Başkanı Sn. Mehmet Erol Bey’in Gelenbe mesire alanında sunduğu at manejinde at binmek halkımıza bedava bir hizmettir.

Teşekkürler Sayın Mehmet Erol.

***

KUYUCAK BELEDİYESİ BAŞKANI SN. METİN ERTÜRK,

1.    Horsunlu’da 30.000 metrekare yüzme havuzlu çok amaçlı sosyal tesis park stat,

2.    Pamukören’de 50.000 metrekarede millet bahçesi, yüzme havuzlu çok amaçlı sosyal park tesisi, 3000 kişilik stat,

 

3.    Belenova mesire yerinde 200.000 metrekare ormanın içinde tenis kortları, basket alanları, 10.000 m2 gölet içinde alabalıkların olduğu, isteyenin oltası ile balık avladığı,

4.    Orman içinde 6 km yürüyüş alanları,  belediyenin işlettiği muhteşem cafe, cafe içinde 50 kişilik ailenin et balık pişirdiği müşterek ızgara, belediye tarafından hazır her an hizmete açık halkın emrine amade hizmete hazır personel.

Değerli okuyucularım,

Belenova tesislerinin içindeki tüm tesisleri Kuyucak Belediyesi işletiyor, fiyatları size aşağıda sunuyorum.

Ayrıca Kuyucak’taki yüzme havuzlarında 7 yaşına kadar olan çocuklardan ücret alınmıyor. 7 yaşından sonraki çocuklardan 15 TL, büyüklerden 25 TL alınıyor.

Değerli okuyucularım, şu an Aydın ilinde parkları, sosyal tesisleri en çok olan ilçelerin başında Kuyucak ve Buharkent Belediyeleri geliyor. Kışa hazırlık olarak jeotermal ile ilgili ısınmada Buharkent Belediyesi ve Kuyucak Belediyesi projelerini hazırlamışlar. Yönetmelik çıktığı an gerekeni yapacaklar.

Bu iki belediyenin tesislerini ziyaret etmenizi tavsiye ederim.