Meteoroloji 4'üncü Bölge Müdürlüğü'nün Bodrum-Kaş arasında fırtına ile Muğla ve çevrelerinde kuvvetli sağanak yağış uyarısının ardından sabah saatlerinden itibaren yarımadanın güneyinde fırtına denizlerde etkisini göstermeye başladı. Fırtınanın saatteki hızı 70 kilometreye ulaştı. Yetkililerce balıkçılara ve tur teknelerine denize açılmaması için uyarı yapıldı.

Akyarlar ve Ortakent bölgelerinde yağmurla birlikte denizin rengi kahverengiye döndü. Bölgesel yağışların etkili olduğu kentte bazı cadde ve sokaklarda su birikintileri meydana geldi. Müsgebi sahilinde bağlı olan 2 sandal fırtına nedeniyle su aldı. Dalgaların boyu yer yer 2 metreyi buldu. Bodrum Belediyesi'ne bağlı Temizlik İşleri Müdürlüğü tıkanan mazgalları açarken, olası bir duruma karşı belediye ekiplerinin teyakkuz halinde olduğu belirtildi.

Kansere yakalanan Aydemir Akbaş'tan o haberlere tepki! Kansere yakalanan Aydemir Akbaş'tan o haberlere tepki!

YÜZEN DİSKO KARAYA VURDU

Bodrum'da fırtına etkisini sürdürüyor. Bu kapsamda, akşam saatlerinde tonozdan ayrılan yüzer disko, Kumbahçe'de faaliyet gösteren dondurmacıya çarptı. Çarpmanın etkisiyle dondurmacının tentesi yıkıldı. Hemen yan taraftaki otelin de deniz kenarındaki korkuluğu tahrip oldu. Olayda yüzer disko gemi de hasar aldı. Olay yerine Sahil Güvenlik ekipleri sevk edildi. Ekiplerin bölgedeki çalışması sürüyor.