Öncelikle evrenden önce kendinize mesaj vermelisiniz. Siz değerlisiniz. Bunu unutmayın. Kıyafetler, paralar, banka hesapları ne olursa olsun. Siz değerlisiniz. Bolluk ve bereket de sizin gibi değerli bir insana illa ki uğrayacak. Kimsenin enerjinizi çalmasına izin vermeyin. Enerji hırsızlarını hayatınızdan çıkarabilecek gibiyseniz bunu yapın. Çıkaramadıklarınızla da geçirdiğiniz vakti azaltın. Bu dünyadaki en değerli varlık sizsiniz, bunu asla unutmayın.

Şükür berekettir. Elinizdekilerin kıymetini bilin. 

Büyürken çevremizden duyduklarımız para ile olan ilişkimizi şekillendirebiliyor. Ülkenin yaşadığı ekonomik krizler, aile büyüklerinin başarısız ticaret girişimleri, bilinç altımıza kazınan ‘para adamı bozar’, ‘paran mı var derdin var’ sözleri madde ile aramıza mesafe koymamıza neden olur. Bu negatif düşünceler yerine para hakkındaki düşüncelerinizi olumlu hayallerle değiştirin. Parayı sevin ve para ile iyi şeyler yapılabileceğini, para ile saadet alınmasa bile bazı mutluluklara sebep olabileceğinizi düşünün.

İnsanlara karşı cömert davranmakta bir sakınca görmüyoruz fakat bir takım jestler, iyilikler kendimize yapıldığında, hatta teklif edildiğinde asla kabul etmiyoruz. Çevrenize karşı verici bir insansınız, bu harika. Fakat etrafınızdaki insanların size karşılık vermesine izin verin. Aksi halde hayat size nasıl cömert davranabilir?