• BIST 109.666
 • Altın 156,594
 • Dolar 3,8910
 • Euro 4,5831

  Başarılı olmanın yol haritası

  21.11.2008 11:06
  Garanti Bankası Kurumsal Sosyal Sorumluluk Kulübü’nün organize ettiği “Başarının Yol Haritası” isimli eğitim semineri TED Aydın Koleji’nde yapıldı.
  Başarılı olmanın yol haritası
  Başarılı olmanın yol haritası Başarılı olmanın yol haritası Başarılı olmanın yol haritası

  Eğitimci-Yazar Memiş Yılmam"ın konuşmacı olarak katıldığı ilköğretim 6,7 ve 8"inci sınıf öğrencilerine yönelik eğitim seminerinde, öğrencilere başarılı olmaları için izlemeleri gereken yöntemler hakkında bilgiler aktarıldı.
  Düzenlenen eğitim semineri hakkında bilgiler veren Garanti Bankası Kurumsal Sosyal Sorumluluk Kulübü Başkanı ve Aydın Şube Müdürü Ertan Kaymaz, Garanti Bankası Kurumsal Sosyal Sorumluluk Kulübü olarak öğrencilere ileriki yaşamları boyunca ihtiyaç duyacakları bilgileri aktarmak ve onlara bir ışık tutmak için bu etkinliği düzenlediklerini söyledi. Bu nedenle konunun uzmanı olan Memiş Yılmam"ı Aydın"a davet ettiklerini açıklayan Kaymaz, “İlköğretim 6.7 ve 8"inci sınıflarda okuyan öğrencilerimize gereksinim duyacakları bilgileri içeren bu programın çok faydalı olacağını düşünüyorum. Burada onlara hem başarılı olmaları için yapmaları gerekenleri hem de eğitim yaşamlarında önemli bir dönüm noktası olan SBS ve ÖSS sınavlarında dikkat edecekleri hususlar hakkında aydınlatıcı bilgiler aktarılacak” dedi.
  Öğrencilere hazırladığı sunum yardımıyla bilgiler aktaran eğitimci-yazar Memiş Yılmam, öğrencilerin arasında dolaşarak ve onlarla şakalaşarak hoş bir vakit geçirmelerini sağladı. Nereye gideceğini bilmeyenlerin hedeflerine ulaşamayacaklarını ifade eden Yılmam, “Daha şimdiden ne olmak, nelere sahip olmak ve nereye ulaşmak istediğiniz konusunda hazırlıklar yapın. Hangi limana ulaşmak istediğinizi biliyorsanız, bütün rüzgarlar sizi oraya götürür. Nereye gideceğinizi biliyorsanız, bütün dünya size yol vermek için bir yana çekilir. Amacı ve hedefleri olmayanlar başarı yolunda zorlanırlar” diye konuştu.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim