• BIST 99.468
 • Altın 235,529
 • Dolar 5,5506
 • Euro 6,2799

  Bakan Yılmaz, dünya çapında başarı gösteren öğrenciyi kutladı

  15.04.2018 16:11
  Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, üstün yetenekli  öğrencilerin eğitiminde ön sıralarda yer alan ABD'deki John Hopkins Üniversitesi  Yetenek Merkezinin (CTY) Olağanüstü Yetenek Araştırması (SET) için yaptığı  sınavda üstün başarı göstererek, eğitim programına dahil edilen 11 yaşındaki  Ilgaz Altınören'i kutladı.
  Bakan Yılmaz, dünya çapında başarı gösteren öğrenciyi kutladı
  Bakan Yılmaz, dünya çapında başarı gösteren öğrenciyi kutladı Bakan Yılmaz, dünya çapında başarı gösteren öğrenciyi kutladı Bakan Yılmaz, dünya çapında başarı gösteren öğrenciyi kutladı

  Milli Eğitim Bakanı İsmet  Yılmaz, dünya çapında başarı  gösteren Ilgaz'ın babası Gökhan Altınören'i telefonla aradı.

  Bir öğrencinin başarısının sadece okulun çabasıyla ve öğretmenlerle  olamayacağını ifade eden Yılmaz, "Aile olarak mutlaka sizin sağladığınız huzur  ortamı ve destek ile mümkün olabilir. Bu yüzden bütün aile bireylerinizi tebrik  ediyorum, başarılarının artarak devamını diliyorum." dedi.

  Bakan Yılmaz, ayrıca aileye yardım gereken bir konu olup olmadığını  sordu.

  Dünya genelinde önemli şirketlerin kurucularının da aralarında  bulunduğu yüzlerce başarılı girişimcinin eğitim aldığı CTY, çocukların ihtiyaç  duydukları zorlayıcı eğitimlerde yol gösterirken, onları anlayan arkadaşlar,  mentorlar, öğretmenler bulmalarını sağlayarak, mutlu ve güvenli bir çevrede  büyümelerine yardımcı oluyor.

  CTY'nin bir kolu olarak çalışan SET, üstün yetenekli çocukların  arasından "dahi" seviyesindeki yetenekleri, genç yaşta keşfederek, sahip  oldukları potansiyelin tamamını kullanabilmeleri için gerekli eğitim fırsatlarına  ulaşmalarına destek olmak amacıyla geliştirildi.

  Programa kabul edilmek için 13 yaşın altındaki öğrencilerin,  uluslararası SET sınavında matematik veya sözel alanların birinde olağanüstü bir  başarı göstererek, 700'ün üzerinde puan alması gerekiyor.

  Kaynak: Haber Kaynağı
  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim