Cumhurbaşkanı Danışmanı Oğan: Dünyada enerji satabilecek bir konuma geldik Cumhurbaşkanı Danışmanı Oğan: Dünyada enerji satabilecek bir konuma geldik
Bakan Nebati, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun asgari ücretin vergiye tabi tutulduğu iddiasına yanıt verdi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin genel merkezinde gazetelerin Ankara temsilcileriyle bir araya gelmişti.

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, sosyal medya hesabından Kılıçdaroğlu'nun asgari ücrete ilişkin sözlerine yanıt verdi.

"Sayın Kılıçdaroğlu belli ki son teknoloji ürünü (!) toplantılarınıza uzaktan bağlanan danışmanlarınız ülkemizdeki uygulamalardan habersizler. 'Asgari ücretin vergiye tabi tutulmasını doğru bulmuyoruz' demişsiniz. Biz asgari ücreti vergi dışı bırakalı neredeyse 1 yıl olacak!

Diğer taraftan Bakanlığımızın, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığıyla koordinasyon içinde ve titizlikle yürüttüğü EYT kapsamındaki çalışmalar tamamlandığında, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan milletimize detaylı açıklamaları yapacaktır. Siz, karşılığı olmayan açıklamalar yaparken bizler, hiçbir vatandaşımızı mağdur etmemek için gece gündüz çalışarak çözümler üretmeye devam ediyoruz."