Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Barolar Birliğinin yayınladığı bildiriye tepki göstererek, “Buradan net söylüyorum; ben Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin Adalet Bakanıyım. Kanunlara uymak ve mevzuata uygun davranmak benim asli görevim. Değil 81 baro, herkes imza atsa benden kanuna aykırı bir davranış konusunda adım atmamı kimse bekleyemez” dedi.

İbrahim Tatlıses'ten kafa karıştıran açıklama: Hanımla boşandık... Yeniden evlenmeyi düşünüyorum! İbrahim Tatlıses'ten kafa karıştıran açıklama: Hanımla boşandık... Yeniden evlenmeyi düşünüyorum!
Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Adana yolunda yapımı başlanan ve mevcut adalet sarayının 4 katı büyüklünde yapılacağı belirtilen ‘Kozan Adalet Sarayı Temel Atma Töreni’ne katıldı. Törene ayrıca Adana Valisi Süleyman Elban, Kozan Cumhuriyet Başsavcısı Yunus Fırat, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Adana Milletvekili Jülide Sarıeroğlu, AK Parti Adana Milletvekilleri, İl Başkanı Mehmet Ay ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Adalet alanında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde yapılan çalışmaları aktaran Bakan Bozdağ, “Hakim ve savcılarımızın sayısını, mahkemelerimizin sayısını arttırdık. Diğer yandan ihtisas mahkemelerimizi çoğalttık ve ülkemizde vatandaşlarımızın adaletin zamanında tecellisi yönündeki beklentilerini gerçekleştirmek için büyük reformları hayata geçirdik. Adli yargıdaki mahkeme sayısı 2002'de 3 bin 581'ken biz bunu yüzde 91,3 arttırarak 6 bin 852'ye çıkardık. Adalet Bakanlığı bünyesinde 61 bin civarındayken şu anda 180 bin civarında personele erişmiş durumdayız. Geçmişe baktığımızda nereden nereye lafının en yakıştığı yerlerden bir tanesi hiç kuşkunuz olmasın burasıdır” dedi.