Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, "Dünya’da önemli değişiklikler var, etrafımızda önemli değişiklikler var biz bunları yakından takip ediyoruz. Eğer ki ülkemize tehdit, tehlike ne varsa bunlara karşı alınması gereken bütün tedbirleri aldık, alıyoruz" dedi. 30 Ağustos Zafer Bayramı kapsamında düzenlenen "Kahramanları Anma ve Zafer Gecesi" programına telefonla bağlanan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Birliğimizi, beraberliğimizi daim eylesin. 2023 için de bu yolda inanıyorum ki sabit-kadem olarak yola devam edelim. Birliğimiz, beraberliğimiz, kardeşliğimiz daim olsun" şeklinde konuştu.

AK Parti İstanbul İl Başkanlığı tarafından 30 Ağustos Zafer Bayramı kapsamında Kahramanları Anma ve Zafer Gecesi" programı düzenlendi. Ümraniye Millet Bahçesi’nde düzenlenen programa Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar,  AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe,Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım ile yaklaşık 2 bin 500 şehit ve gazi ailesi katıldı.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN ŞEHİT YAKINLARI VE GAZİLERE HİTAP ETTİ

Milli Savunma Bakanı Akar’ın da katıldığı programa telefonla katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan, şehit ailelerine ve gazilere telefonla hitap etti: Erdoğan, "Değerli kardeşlerim, sizler gerçekten bu ülkede, bu ülkenin istiklal ve istikbali için verilen bir mücadelenin en azından bugüne kadar hem sabırla hem de bu yolda, bu topraklarda adeta ’Şüheda fışkıracak toprağı sıksan şüheda. Canı, cananı, bütün varımı alsın da Hüda, etmesin tek vatanımdan beni dünyada cüda’ diyerek, bu topraklara, bu vatana hizmet verdiniz. Siz hep ’tek bayrak’ dediniz, ’tek millet’ dediniz, ’tek vatan’ dediniz, ’tek devlet’ dediniz ve bu yoldan ayrılmadınız. Rabb’im yar, yardımcımız olsun. Birliğimizi, beraberliğimizi daim eylesin. 2023 için de bu yolda inanıyorum ki sabit-kadem olarak yola devam edelim. Birliğimiz, beraberliğimiz, kardeşliğimiz daim olsun. Hepinize hayırlı akşamlar diliyorum." dedi.