Yeni eğitim ve öğretim yılı öncesinde Aydın’da kendi yayını olan tek kurs merkezi olan Uğur Kurs'u sizler için ziyaret ettik. Hem velilerin hem de öğrencilerin merak ettiği soruları Uğur Kurs'a sorduk.

Yarım asrı aşkın deneyime sahip Uğur Kurs ile öğrenciler, akademik ve bireysel becerilerini geliştirirken, kişiye özgü danışmanlar ile kariyer planlaması yaparak başarılı bir geleceğe hazırlanıyor. 
Peki bu yolculuk nasıl başlıyor ve süreçte öğrenciler diğer kurslardan farklı olarak Uğur Kurs’ta nasıl bir hizmet politikasıyla karşılaşıyor sorusunun yanıtını Uğur Kurs Müdürü Ersun Narşap’tan dinledik.

d78d84b7-5d1a-4f27-a142-74516a6cfc67


Ersun Bey, öncelikle sizi tanıyabilir miyiz?
Merhaba ben Ersun Narşap. 4 Aralık 1980 Aydın doğumluyum. Evli ve iki çocuk babası bir öğretmenim. 13 yıldır Uğur Eğitim kurumları ailesinde Aydın Uğur Kurs kurum müdürlüğü ve matematik öğretmenliği yapıyorum.

Ersun Bey, yarım asrı aşkın deneyime sahip Uğur Kurs ile öncü ve nitelikli bir eğitim hizmeti veriyorsunuz. Bu hizmetin içeriği hakkında bilgi verir misiniz?

Bu hizmet içeriği, bizim yönettiğimiz ama çok sayıda kahramanı olan bir eğitim organizasyonudur. İlk başta öğrenci daha sonra aile ve son olarak bütünüyle kaliteli bir eğitim kurumundan oluşan üç önemli kahraman. 
Biz Aydın’da kendi yayını olan tek kursuz. Türkiye’nin birçok şehrinde çocuklarımıza başarı sağlayan bir sisteme bağlıyız. Kitaplarımızın ve ders işlenişinin konu sırası uyguladığımız deneme sınavlarıyla aynı. En güçlü yanımız sene boyu sadece işlediğimiz konulardan oluşan sınavları uygulamamızdır. Uğur Genel Merkezin hazırladığı müfredata uyarak sınav denemelerinde çocuklarımızı henüz işlemedikleri konularla karşı karşıya bırakmıyoruz. Başarı yolunda bu sürecin başkahramanı öğrencilerimize güçlü akademik kadrolarımızla rehberlik ediyoruz. Sınav analiz verilerimizi öğrencilere doğru aktararak odaklanmaları gereken konular hakkında bilgilendiriyoruz. Veliler ile güçlü iletişim sayesinde başarı için gerekli birliği sağlıyoruz. Herkesi doğru bilgilendirerek bu sürecin daha sakin ve huzurlu geçmesini sağlıyoruz. İnsan, mutlu ve huzurlu hissettiği yerde başarılı olur. Biz bu huzuru akademik ve zihinsel rahatlık alanlarında fazlasıyla sağlıyoruz. 

Ersun Bey, 55 yıllık deneyim ve vizyonla Aydın Uğur Kurs başarı geleneğini sürdürüyor. Aydın Uğur Kurs ile başarı yolculuğunda öğrencilerimizi neler bekliyor?
Geleceğe hazırlanmaya Aydın Uğur Kurs ile başlayan öğrencilerimiz hedefine yönelik hazırlık programını uzman danışmanlarımız ile kişiye özgü yapıyoruz. Alanlarında son derece uzman akademik kadro ile derslerde nitelikli öğrenmeyi sağlıyoruz. Uğur Dijital platformu ile öğrenmeyi sınırsız hale getiriyoruz. Tüm Türkiye’de yapılan 141 tane Uğur Kurs’ta eş zamanlı olarak yapılan deneme sınavları ile öğrencimizin Türkiye genelindeki yerini anlık olarak tespit edebiliyoruz. Yenilikçi yöntemler ile başarıyı yakalıyoruz.
Öğrencilerin geleceklerine yön verecek olan YKS başarısını artıracak ipuçlarını adaylarımızla paylaşabilir misiniz Ersun Bey?
Başarı yolunda ders çalışmanın yanı sıra doğru stratejiler geliştirmek de önemlidir. Her testte adayın bilgi düzeyinin altında veya üstünde sorular olabilir. Aslında "Sorular her zaman zor olmaz" Tüm soruları aynı dikkatle çözmek önemlidir. Bunun yanında Tüm seçenekler de önemlidir. Bütün seçenekleri okumadan cevap vermemek gerekir. Soruları anlamadığımız zaman seçenekleri okumamak gerekir. Burada sorunun tekrardan okunup iyi bir şekilde anlaşılması önemlidir. 
Ersun Bey, Sınav başarısı için çalışmanın yanı sıra dikkat edilmesi gereken başka etmenler var mıdır? Beslenme ve uyku düzeni, dikkat egzersizleri ile ilgili neler düşünüyorsunuz?
Evet, çok sıkı bir ilişki vardır. İyi bir uyku, belleğin daha sağlıklı çalışması ve öğrenme kalitesinin artması için ön koşuldur. Bu durum donanımı iyi ama deposuna yeteri kadar yakıt konmamış bir otomobilin yolda kalmasına benzer. Uykunuzu düzene koyarak başarınızı arttırabilirsiniz. Aynı durum beslenme düzeni ile de yakından ilgilidir.

Yapay zeka tabanlı kişiye özgü öğrenme ve öğretme platformu Uğur Dijital ile sınavlara hazırlıkta bir ekol olan Aydın Uğur Kurs kalitesini çevrimiçi ortama taşımanın avantajları nelerdir?
Uğur Dijital 'de bulunan eğitim simülasyonlarımız, konu anlatım videolarımız ve soru çözüm videoları ile öğrencilerimiz öğrenme deneyimlerini kesintisiz sürdürme imkânına sahip oluyor.

3dcc9dc2-930b-4268-8f3d-8bb9132ad0c8

Aydın Ağır Pedallar Bisiklet Grubu, Yörük Ali Efe için pedalladı Aydın Ağır Pedallar Bisiklet Grubu, Yörük Ali Efe için pedalladı

43e74f51-2f89-4ce1-99bf-cd78cc99f956