banner83

Sevda türküleri Nazilli'de yürekleri ısıttı

Nazilli Belediyesi Türk Halk Müziği Korosu tarafından gerçekleştirilen ‘Sevda Türküleri’ konseri büyük beğeni topladı.

Sevda türküleri Nazilli'de yürekleri ısıttı
banner94
banner26

Nazilli Belediyesi Türk Halk Müziği Korosu tarafından gerçekleştirilen ‘Sevda Türküleri’ konserine Nazilli Cumhuriyet Başsavcısı Doğan Kaya, Nazilli Belediyesi Türk Sanat Müziği Korosu Şefi Lütfi Selek, Mahalle Muhtarları, Daire Müdürleri ve çok sayıda davetli katıldı.

Nazilli Belediyesi Mehmet Yüzügüler Kültür Merkezi Tiyatro Salonunda koro şefi Şeniz Yener yönetimindeki Türk Halk Müziği Belediye Korosu’nun verdiği ‘Sevda Türküleri’ konserine yoğun ilgi gösteren Nazillili türkü severler salonu hınca hınç doldururken, konser iki bölüm halinde yapıldı. Konserin ilk bölümünde koro Kütahya, Kayseri, Niğde, Erzurum, Balıkesir, Silifke, Afyon-Emirdağ, Trabzon, Azerbaycan ve Rize yöresinden, ikinci bölümünde Kırıkkale, Nazilli, Rumeli, Erzincan, Ankara, Yozgat, Kayseri ve Burdur yörelerinden türküler seslendirdi.

banner103
Konserin ilk bölümünde solistler Buket Saygın ‘Yeşil İpek Bükeyim’, Lütfiye Kuzumoğlu ‘Dam Başında Oturur’, Tunç Çıtrıkkaya ‘Edremit’in Gelini’, Enver Can ‘Gerali dedikleri bir gençten uşak’, İsmail Direcik ‘Sen bu yaylaları yaylıyamusun?’ ve Nilüfer Kuyumcu ‘Etir saçır gül çiçek’ isimli türküleri seslendirirken, konserin İkinci bölümünün solistleri İbrahim Özdemir ‘Demirci Mehmet Efe Türküsü’, Hülya Yıldız ‘Şu karşıki dağda lambalar yanar’, Bahar Pehlivan ‘Drama Köprüsünü gece mi geçtin’, Mehmet Öztürk ‘Ervah-ı Ezelde Levh-i Kalemde’, Melike Özdemir ‘Sen de başını alıp gitme ne olur’ ve son solo performansta da Demet Katlan ‘Yarim İstanbul’u mesken mi tuttun’ isimli türküleri seslendirdi.

BAŞSAVCI’DAN SÜRPRİZ ŞİİR

‘Sevda Türküleri’ konserinde Nazilli Cumhuriyet Başsavcısı Doğan Kaya konserin ikinci bölümünde bir sürpriz yaparak ‘Demirci de Mehmet Efe’ Türküsü eşliğinde kendi yazdığı ‘Ben Nazilli’de yaşıyorum, ya siz’ adlı şiirini okuyarak büyük alkış topladı. Konser sonunda Başsavcı Doğan Kaya, Koro Şefi Şeniz Yener ile koro üyelerine gösterdikleri üstün performanstan dolayı tebrik ederek çiçek takdim etti.

Güncelleme Tarihi: 17 Mayıs 2014, 15:33

banner102