banner4

Kariyer günlerine 'Bünyamin Gülmez' konuk oldu

Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Atça Meslek Yüksekokulu Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü öğrencileri Grup Quattro Proje Ekibi tarafından üçüncüsü düzenlenen ‘Kariyer Günleri’ etkinliğine Bilim Uzmanı Bünyamin Gülmez katıldı.

Kariyer günlerine 'Bünyamin Gülmez' konuk oldu
banner26

Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Atça Meslek Yüksekokulu Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü öğrencileri Grup Quattro Proje Ekibi tarafından üçüncüsü düzenlenen ‘Kariyer Günleri’ etkinliğine Bilim Uzmanı Bünyamin Gülmez katıldı.

Türkiye'nin ilk değerler bankası ‘İyilikbank’ projesinin mimarı ve uygulayıcısı olan Bünyamin Gülmez, ‘Kişilik tipleri, insan tanıma sanatı ve el yazısından karakter tahlili’ konularında öğrencilere unutulmaz bir seminer verildi. 
Atça MYO Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü 2. sınıf öğrencilerinin oluşturduğu Grup Quattro tarafından üçüncüsü düzenlenen ‘Kariyer Günleri’ açılış konuşması ve bir dakikalık saygı duruşu ile başladı. Konuşmacı olarak davet edilen Bünyamin Gülmez; “Buraya gelmeme Grup Quattro vesile oldu. Burada olmak gerçekten çok güzel. Semineri düzenleyen arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi. ‘Allah kimseye yapamayacağı şeylerin hayalini kurmayı nasip ettirmez’ diye sözüne devam eden Gülmez, “Yeter ki hayalinizi doğru kurun. Herkesin kısa, orta ve uzun vadeli hedefleri olmalı. Eğer bu hayallerinizi doğru kurup, hayatınızda bunları doğru yerlere oturtabilirseniz işte o zaman başarılı olursunuz” ifadelerini kullandı.

ÖĞRENCİLER UNUTULMAZ ANLAR YAŞADI

Geniş katılımla gerçekleşen seminer öncesinde öğrencilere balon ve kurşun kalem dağıtılırken, sahneye çıkan Gülmez, tüm öğrencilere ‘güzel ve etkili konuşma teknikleri için’ kısa bir izci şarkısı söyletti. Daha sonra aynı şarkıyı, kurşun kalemleri ağızlarına alarak söylemelerini isterken, öğrenciler bu testi de başarıyla geçti. Öğrencilere bu yöntemin konuşmayı geliştirdiğini belirten Gülmez, “Bende kitap okurken, ağzıma bir kalem alarak okumaya çalışırdım. Bunun sayesinde konuşmamı geliştirdim” dedi. Seminerin sonlarına doğru ise, öğrencilerle birlikte ilerideki yaşantı ve alışkanlıkları için sözler veren Gülmez, öğrencilerden her verilen söze balonlara bir nefes üflemelerini ve daha sonra bu balonları aynı anda patlatmalarını istedi. 250 balonun aynı anda patlaması salonda güzel görüntüler oluşturdu. Ayakta alkışlanan Gülmez, öğrencilere unutulmaz anlar yaşattı. Seminer sonrası öğrenciler, Bünyamin Gülmez ile fotoğraf çektirme yarışına girdi. Son zamanların modası haline gelen selfie yine unutulmadı.

9 ÇEŞİT İNSAN VAR

İnsanda 9 tip kişilik olduğunu belirten Gülmez, “Ancak bir tanesi sizi yönetir. Önemli olan hangisi olduğunuzu bulmaktır. İnsan 3 katmanlıdır. Arabaya benzetirsek bunlar, Şase, Motor ve Kaportadır. Evlenirken bunların 3’üne birden kimse dikkat etmez. Genelde sadece kaportaya göre birliktelikler yaşanır, kimse motor ve şaseye bakmaz. Sonu hüsran olur. Evleneceğiniz bir insanı seçerken size göre olup olmadığını kendini saklayıp saklamadığını anlamak için 2 test yapın çünkü insan bu durumlarda kendini saklayamaz. Stres anına sokun o anda gösterdiği size motor şasi numarasını verir. Zevk ortamına sokun. Tatile götürün, eğlence ortamına sokun. İnsan bu durumlarda gerçek kimliğini saklayamadıklarını” belirtti.

Güncelleme Tarihi: 17 Mayıs 2014, 15:33

banner79

banner78