banner339
banner391
banner274

İzmir-Aydın otobanından gitmediği halde HGS cezası aldı

Bilecik'te yaşayan ve hiç gitmediği Çeşme-İzmir-Aydın otoyolundaki Hızlı Geçiş Sistemi'nden (HGS) ceza yiyen Arif Durmuş, mağdur olduğunu duyurarak yetkililerden yardım istedi.

İzmir-Aydın otobanından gitmediği halde HGS cezası aldı
banner353

Gitmediği Yoldan HGS Cezası Alan Vatandaş İsyan Etti Bilecik'te yaşayan ve hiç gitmediği Çeşme-İzmir-Aydın otoyolundaki Hızlı Geçiş Sistemi'nden (HGS) ceza yiyen Arif Durmuş isimli vatandaş, ceza sonrası hem eşine hem de torunlarına işin gerçeğini anlatmakta güçlük çekerken neye uğradığını şaşırdı.

BÜYÜK ŞAŞKINLIK YARATTI


İddialara göre, 19 Ekim günü, Bilecik'te ikamet eden 11 AR 664 plakalı otomobilin sahibi Arif Durmuş'un evine 'Hiç gitmedim' dediği Çeşme-İzmir-Aydın otoyolundaki HGS'den 25 TL ceza geldi. Ceza sonrasında şaşırıp kalan Durmuş, durumu hem eşine hem de torunlarına izah etmekte zorlanırken bir an önce düzeltilmesi için yardım bekliyor. HERALDE 'İCRADIR' DEMİŞ
Olayı İHA muhabirine anlatan Arif Durmuş, 19 Ekim günü evine bir tebligat geldiğini söyleyerek, "Hanımım da tebligatı almak istememiş ilk olarak. Hanımım tebligat denince 'İcra mıdır nedir' diye sormuş. Korkar tabi aile doğal olarak tedirgin oluyor." ifadelerini kullandı.

"ARABAM 95 MODEL, NASIL GİDERİM"


Durmuş, ceza ile ilgili olarak ise şunları söyledi: " Hanıma, 'Hayır, ceza bu' demişler. 'Ne cezası' diye sorunca 'Çeşme-İzmir-Aydın otoyolunda HGS'den' demişler. Ben orada geçiş yapmışım. Bu olay 20 Temmuz 2015 günü sabah 08.53'de olmuş. Ben askerliği oralarda yaptım, askerliğimden beri İzmir'e gitmişliğim bile yok. Çeşme, Aydın buraları bilmiyorum bile ben. Arabam zaten benim 95 model. 95 model bir arabayla ben oralarla nasıl giderim. Gitmedim ki" 'NEREYE ÖDEYECEĞİM MEÇHUL.

HGS'NİN İŞİ DİYORLAR, İLİMİZDE HGS YOK'


O gün itibariyle 2 TL yazılan cezanın şu ana kadar 25 TL olduğunu anlatan Arif Durmuş, "Ben bunun parasında da değilim. Benim plakam doğru, kendi ismim doğru. Aşağı yukarı 20 yıldır bende bu araba. 20 yıldır bu arabayı kullanıyorum. Ama ben oraya gitmedim de gidemez de benim arabam. Ben bu cezayı ne şekilde ödeyeyim? Muhatap bulamıyorum. Emniyete gittim. 'Bizim işimiz değil' diyorlar. Karayollarına gittim onlar da 'bizim işimiz değil HGS'nin işi' diyorlar. İlimizde de HGS yok. Cezayı zaten nereye ödeyeceğim de meçhul" diye konuştu.

EŞİ İLE ARASINI BOZDU, 'NE ZAMAN GİTTİN ORAYA' DEDİ

Ailesinin de sorgularına hedef olduğunu söyleyen Durmuş, "Hanımımla bile tartışma yaşadık bu konu yüzünden. Bana diyor 'Sen ne zaman gittin oraya?' Ben tamam Bilecik'te bir derneğin başkanıyım ama gittiğim yere hakikaten hanımsız gitmem. Onsuz gitsem izin almadan zaten gidemem. Bilir zaten ailem de beni. Öyle büyük bir sıkıntı olmadı. Torunum bile sitem etti. Sonrasında tabii onlara da anlattım. Ailem de biliyor gitmediğimi." dedi.

'PLAKAMI BAŞKASI KULLANIYOR OLABİLİR'
Durmuş, konuya ise arabasının plakasının illegal olarak başkası tarafından kullanıldığını söyleyerek açıklama getirmeye çalışıyor. "Benim tek korkum şu anda benim plakamı başkasının kullandığını zannediyorum. Bunun yüzünden ben il dışına çıkarsam emniyete gidip yazı vereceğim." diyen Durmuş, yetkilelere ise şöyle sesleniyor: "Eğer bir yanlışlık varsa yanlışlığın düzeltilsin bu yönden. Plakamı kullandıysalar yarın daha kötü şeyler olabilir benim plakam ile. Bunca teknolojinin arasında nasıl kullanabilirler buna da çok şaşırıyorum."

14643111_10154689545977320_1060638498_n.png14627998_10154689545957320_897749853_n.png
 

Güncelleme Tarihi: 24 Ekim 2016, 10:08
banner218

banner344

banner394

banner343

banner393

google-site-verification=XM_gwNkBaKM19LDHoKaTOmBzvkdlKwOdKMcUtov1R-k