banner339
banner391
banner274

İncirliova'da Cumhur İttifakı'ndan Aytekin Kaya'ya soru: İstanbul'dan gelen atlar nerede?

Aydınpost'un gündeme taşıdığı İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nden İncirliova Belediyesi'ne yollanan 100 atla ilgili haberin yankılar sürüyor. İncirliova'da 100 atın akibetini bu defa Cumhur İttifakı sordu.

banner362
İncirliova'da Cumhur İttifakı'ndan Aytekin Kaya'ya soru: İstanbul'dan gelen atlar nerede?
banner385

İncirliova Cumhur İttifakı yazılı açıklama yaparak, "Vatandaş olarak soruyoruz, Cumhur İttifakı meclis üyeleri olararak soruyoruz, bir hayvan sever olarak soruyoruz. Bu atlar nerede? Yoksa atlar milyonluk ranta mı kurban gitti? Daha da kötüsü düşünmek bile istemediğimiz şey,yoksa el altından kasaplara dağıtılıp halkın sağlığı ile mi oynadılar?" dedi.

Cumhur İttifakı açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

"Gün geçmiyor ki güzel ilçemiz İncirliova’da bir skandal daha yaşanmasın. Develerle gündeme geldiğimiz ilçemizde şimdi de atlarla gündeme geliyoruz.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Adalar'da son verilen fayton uygulamasının ardından "atları sahiplendirme" projesi adı altında dağıtma kararı alındı ve bu karar doğrultusunda belediyeye ait bir hayvan barınağı dahi olmayan İncirliova Belediyesi'ne yapılan talep doğrultusunda 100 at teslim edildi.

Bu atları teslim alan İncirliova Belediyesi'nin bu atlarla ilgili bir projesi var mıydı? Bu atlar neye istinaden ve kim tarafından teslim alındı? Çipli olması gereken atlar ilçe tarım müdürlüğüne kayıt ettirildi mi? Atların şuan ki bakımları nerede ve kim tarafından yapılmaktadır? Belediye veterinerinin konu ile ilgili bilgisi var mı? Şayet atları vatandaşlara dağıttıysanız belediye kanununun hangi maddesine dayanarak hangi evrakla teslim ettiniz?"

Güncelleme Tarihi: 11 Mayıs 2021, 12:27
banner218

banner344

banner343

google-site-verification=XM_gwNkBaKM19LDHoKaTOmBzvkdlKwOdKMcUtov1R-k