banner313

Girişimci Kadınlar Başkan Özakcan'ı ziyaret etti

ydın Girişimci Kadınlar Derneği Efeler Belediye Başkanı ve yönetim kurulu üyeleri Efeler Belediye Başkanı Mesut Özakcan’ı ziyaret etti.

Girişimci Kadınlar Başkan Özakcan'ı ziyaret etti

Ziyarete Aydın Girişimci Kadınlar Derneği Efeler Belediye Başkanı Esen Türker ve yönetim kurulu üyeleri katıldı. Amaçlarının kadın istihdamını arttırmak olduğunu söyleyen dernek başkanı Türker, Özakcana dernekle ilgili bilgiler verdi. Aydın Girişimci Kadınlar Derneği olarak yaklaşık 80 kadına iş imkanı sağladıklarını belirten Türker; “Sabancı Vakfının desteklediği nergis-sümbül yetiştiriciliği projemizde 40 kadın işçi, İç İşleri Bakanlığının desteklediği Lavanta yetiştiriciliği projesinde ise 40 kadın işçiyi istihdam ediyoruz. Dernek üyelerimizin çoğunluğu kendi de işveren konumunda, bunun yanı sıra 200 el işi üreticisi kadınla ortak çalışıyoruz. Yıl içerinde üretilen el işlerini düzenlediğimiz sergide satışa çıkarıyoruz. Kadınlarının kendi ekonomik özgürlüklerine kavuşması ve toplumda daha fazla kabul görmeleri için projeler üretip Efeler Belediyesi ile ortak çalışmalar yürütmek istiyoruz” diye konuştu.

Efeler Belediye Başkanı Mesut Özakcan da, Aydın Girişimci Kadınlar Derneği Efeler Belediye Başkanı Esen Türker ve yönetim kurulu üyelerine nezaket ziyaretinden dolayı teşekkür etti. Kadına yönelik projelere kendisinin de önem verdiğini dile getiren Özakcan, “Efeler Belediyesi olarak elimizden geleni yapacağız” 

Güncelleme Tarihi: 28 Mayıs 2014, 17:27
banner218
google-site-verification=XM_gwNkBaKM19LDHoKaTOmBzvkdlKwOdKMcUtov1R-k