banner116
banner92

Didim Cem Evinde Yeni Başkan Belli Oldu

Didim Alevi Bektaşi Kültür Merkezi ve Cem Evi derneğinin 3 ay önce ertelenen Olağan Genel kurulu yapıldı. 3 listenin yarıştığı seçimleri Hüseyin İlhan 210 oy alarak Didim cem evi derneğinin yeni başkanı oldu.

Didim Cem Evinde Yeni Başkan Belli Oldu
banner94
banner26

3 ay önce Genel kurulda yaşanan itirazlar ve olaylar nedeniyle ertelenen Didim Alevi Bektaşi Kültür Merkezi ve Cem Evi derneğinin olağan genel kurulu yapıldı. Didim Cem evi salonunda yapılan genel kurulunun divan başkanlığını Alevi Bektaşi Federasyon Genel başkan yardımcısı Engin Güdük yaptı. Saygı duruşunda bulunulmasının ardından Genel kurula geçildi. Mevcut Dernek Başkanı Hasan Dikçe özgürlük ve demokrasi mücadelelerini sürdüreceklerini belirterek savaş ortamına hayır demeye devam edeceklerini söyledi.

Ardından Genel kurul gündemine geçildi. Yönetim kurulu, denetim kurulu ve tahmini bütçe oy çokluğuyla kabul edildi. Ardından seçimlere geçildi. Mevcut Dernek Başkanı Hasan Dikçe mavi liste, Hüseyin İlhan kırmızı liste ve Metin Ceyhan Duran ise beyaz liste ile seçimlere katıldı. Genel kurulda dernek üyesi 408 üye oy kullandı. Yapılan sayımda Kırmızı listenin adayı Hüseyin İlhan 210 oy alarak yeni dernek başkanı olurken, mevcut dernek başkanı Hasan Dikçe 144, Metin Ceyhan Duran ise 54 oy aldı.

Genel kurulun tamamlanmasının ardından konuşan yeni Dernek Başkanı Hüseyin İlhan, Didim Cem evindeki kırgınlıkları ve küskünlükleri bitirip birlik ve beraberlik içerisinde çalışacaklarını dile getirdi. Cem evinin kapılarının herkese açık olacağını belirten İlhan en kısa sürede cem evindeki beraberliği sağlayacaklarını ifade etti.

Hüseyin İlhan başkanlığındaki Didim cem evi derneğinin yönetim kurulunda şu isimler yer aldı; “Ertuğrul Çinpolat, Şehriban Karakış, Ali Kara ve Mehmet Zengin

20160118aw634986_01.jpg

Güncelleme Tarihi: 18 Ocak 2016, 12:07
banner118