banner339
banner313

Aytekin Kaya hakkında şok iddia! Kadın personele zehirli yılan tuzağı

Aydın'ın İncirliova ilçesi Belediye Başkanı Aytekin Kaya hakkında 60 günlük uzaklaştırma cezası verilmesinin sebebi ortaya çıktı. İYİ Partili Belediye Başkanı Aytekin Kaya'nın belediyede çalışan kadın personel için, çekmecesine yılan koyma talimatı verdiği iddiası ortalığı karıştırdı.

Aytekin Kaya hakkında şok iddia! Kadın personele zehirli yılan tuzağı
banner475

İYİ Partili belediye başkanının, önceki dönem Belediye Başkanı Gürşat Kale döneminde belediyede işe başlayan Esen Ekiz'e mobbing uyguladığı, Ekiz'i sürgün yeri olarak nitelendirilen Acarlar'daki binada çalıştırdığı ve yine belediye personellerinden birisine "Gerekirse çekmecesine yılan koyun." diye talimat verdiği iddiası gündeme bomba gibi düştü.

Yılanı koyan şahsın daha sonra konuyu itiraf etmesiyle kadın personelin yaptığı savcılık müracaatı sonucunda Başkan Aytekin Kaya hakkında 60 günlük uzaklaştırma cezası verildiği öğrenildi.

Öte yandan Belediye Başkanı Aytekin Kaya hakkında talep edilen ‘uzaklaştırma’ cezasının Aydın 1. Aile Mahkemesi tarafından reddedildiği bildirildi.

Kadın personelinin çalışma masasındaki çekmeceye yılan koyma talimatı verdiği öne sürülen İYİ Partili İncirliova Belediye Başkanı Aytekin Kaya önceki gün konuyla ilgili bir açıklama yapmıştı.

Şikayetçinin iddia ettiği gibi bir uzaklaştırma cezasının söz konusu olmadığını kaydeden İncirliova Belediye Başkanı Aytekin Kaya, “Tarafıma mahkemece uzaklaştırma ya da tedbir aldığıma dair tebliğ edilen bir karar söz konusu değildir. Bahse konu kişi ile Belediye Başkanı olmam dışında tedbir gerektirecek bir durum da söz konusu değildir. Ayrıca bu kişi iddia edilen olayın olduğu tarihte raporlu olup, 1 Mart 2020 tarihin itibaren raporludur” diyerek burada esas amacın şahsına zarar vermek amacıyla maksatlı bir şekilde özellikle 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde algı operasyonu olduğunu ileri sürmüştü.
Olayın siyasi yönlerinin de olduğunu savunan Başkan Kaya, çıkan haberleri “Bilinçli bir şekilde üretilmiş, siyasi manipülasyon içerikli haberler” olarak nitelendirmişti.

Güncelleme Tarihi: 09 Mart 2021, 18:52
banner218