banner158

Aykonut Mağdurları davasında son durum: Mahkeme arsalar üzerindeki tedbirin devamına karar verdi

Aykonut mağdurları tarafından açılan davanın ilk duruşmasında, Mahkeme arsalar üzerindeki tedbirin devamı yönünde karar verdi.

Aykonut Mağdurları davasında son durum: Mahkeme arsalar üzerindeki tedbirin devamına karar verdi
banner152

Aydın Efeler Torlak mevkii olarak bilinen Güzelhisar Mahallesinde Aykonut Mağdurları'nın şikayetiyle açılan davanın ilk duruşmasında Mahkeme, arsalar üzerindeki tedbirin devamı yönünde karar verdi.

Aydın 4. Asliye Hukuk Mahkemesi’nde görülen ilk davanın ardından “Aykonut Mağdurları” basın açıklaması yapıldı.

banner175
22 yıl önce Güzelhisar Mahallesi Torlak Mevkiinde bulunana arsalarını Aykonut Yapı Kooperatifine kat karşılığı sözleşmeler ile devrettiklerini belirten Aykonut Mağdurları “22 yıldır haklarımızı hala alamadık, aradan 22 yıl geçti, sözleşmeleri yapan annelerimiz, babalarımız evlerimiz diyerek öldüler. Hiçbirisi evleri göremeden bu dünyayı gözlerini yumdular. Bizler evlatları olarak da aynı umutlarla bekleyiş içerisindeyiz. Onlar haklarını göremediler ama, anamızın ak sütü gibi helal olan bu haklarımızı görmek istiyoruz. Aykonut Yapı Kooperatifi’nin 22 yıldır bizleri yaşattığı mağduriyet daha ne kadar sürecek, 22 yıl geçmesine rağmen oluşan yeni şartlara uygun sözleşmelerimizin revize edilmesine yanaşmayan Aykonut Yapı Kooperatifi’dir. 22 yıl önce yaptığımız sözleşmelerin helvacı kâğıdı olduğu yüzümüze ifade edilmiştir. Bu sebeple haklarımızı hukuki yol yoldan arama ya mecbur bırakıldık. Aykonut Yapı Kooperatifi ile Yavuzlar İnşaat arasında yapılan anlaşma sonucu yapılacak olan My Life City Aydın projesinin yapılacağı arsaların gerçek sahipleri biziz. Projenin gerçek sahipleri olarak bizlerin haklarını Aykonut ile birlikte beraber garanti sözünün resmi bir sözleşme ile güvence altına alınmasını istiyoruz. Projenin gerçekleşmesi için hiçbir zaman engel olmak istemiyoruz. Ancak kanun koruyuculardan haklarımızın korunmasını ve gerçek hak sahiplerine verilmesine saygılarımızla arz ediyoruz” dedi.

aykonut1.jpeg

Aydınpost ANDROID'de TIKLA YÜKLE! Aydınpost APPSTORE'da TIKLA YÜKLE!

Güncelleme Tarihi: 26 Ağustos 2019, 11:17
banner172