banner339
banner313

Aydın ve Muğla'da uyuşturucu operasyonu

Aydın ve Muğla illerinde gerçekleştirilen uyuşturucu operasyonunda beş kişi gözaltına alındı. Didim’de göz altına alınan 3 şüpheli adliyeye sevk edildi

Aydın ve Muğla'da uyuşturucu operasyonu
banner448
banner451

Edinilen bilgiye göre, güvenlik güçleri uyuşturucu ile mücadele kapsamında Aydın’ın Didim ve Söke ilçeleri ile Muğla’nın Milas ilçesindeki adreslere eş zamanlı operasyon düzenledi. Düzenlenen operasyonda çeşitli uyuşturucu maddeler ile ruhsatsız tabanca, ruhsatsız av tüfeği ve bu silahlara ait mermi ele geçirildi. Operasyon kapsamında yakalanan 5 şüpheli gözaltına alındı. Didim’de göz altına alınan 3 şüpheli adliyeye sevk edildi.

Güvenlik güçleri “Uyuşturucu Madde İmal ve Ticareti” suçunu işledikleri değerlendirilen (4) şüpheliye yönelik çalışma başlattı. Yapılan araştırma sonrasında Aydın’ın Didim ve Söke ilçesi ile Muğla’nın Milas ilçesinde belirlenen 3’ü polis, 3’ü ise jandarma bölgesi, olmak üzere 6 adrese eş zamanlı operasyon düzenlendi. 4 şüpheliye yönelik operasyonda adreslerde F.C, E.K ve A.Ö isimli şüpheliler Didim’de gözaltına alındı. Bir şüphelinin ise adreste bulunmadığı görüldü. Yapılan aramalarda ise 472,85 Gram Metamfetamin, 5 Adet Sentetik Ecza, 3 Gram Bonzai, 3 Adet Ruhsatsız Tabanca, 1 Adet Namlusu Kesilmiş Ruhsatsız Av Tüfeği, 19 Adet 7,65 Mm Tabanca Fişeği, 5 Adet 9 Mm Tabanca Fişeği ve 2 Adet Uyuşturucu kullanma aparatı ele geçirildi. Didim İlçe Jandarma Komutanlığı ekiplerince göz altına alınan E.K adlı kadın ile F.C ve A.Ö jandarmadaki işlemlerinin ardından Didim adliyesine sevk edildi.

Güncelleme Tarihi: 13 Ekim 2021, 17:01
banner218